1 U ezien het succes van de cursus Nederlands voor anderstaligen werd besloten een vervolgcursus te houden.Ook deze vervolgcursus is voor de deelnemer op maat gesneden en wordt in drie-ploegendienst gegeven met individuele dagelijkse lesperio den van 20 minuten. ondernemingsraad let de ondernemingsraad werd frequent en constructief overleg gepleegd, zowel tijdens de overleg vergaderingen als tijdens incidenteel overleg daarbuiten. Belangrijke zaken die in 1984 aan de orde kwamen waren: - personeelsbudgetcijfers; - budgetaanvragen; - investeringsvoorstellen 1985; - personeelsbegeleidingsplan Ver pakken inclusief een beoordelings systeem voor medewerkers in het CAO-gebied; - omzetgegevens en produktiecapa- citeit; - arbeidstijdverkorting. Produktie Bier/Amsterdam organisatie-onderzoek technische dienst In het voorgaande Sociaal Jaarverslag werd aangekondigd dat een extern organisatiebureau na het afsluiten van een vooronderzoek aanbevelin gen zou doen ten aanzien van een mogelijk noodzakelijke aanpassing in de organisatie van de Technische Dienst. Het onderzoek leverde een groot aantal conclusies en aanbeve lingen op. De belangrijkste aanbeve lingen waren: 1. om een betere samenhang tussen de onderhouds- en storingswerk zaamheden te realiseren, dienen beide diensten te worden onderge bracht in één Onderhouds- en Sto- ringsgroep; 2. de echte werkplaatswerkzaamhe den en de afdeling Meet- en Regel techniek dienen te worden onderge bracht in een nieuw te vormen afde ling Interne Toelevering. De aanbevelingen werden uitgewerkt door een voor dit doel in het leven geroepen Stuurgroep, die in mei 1984 de gedetailleerde voorstellen zover gereed had dat de adviesaan vraag inzake de te plegen organisatie aanpassingen bij de Ondernemings raad-Amsterdam kon worden inge diend. Door omstandigheden werd de voortgang van een en ander ver traagd. Niettemin bracht de onderne mingsraad eind 1984 een positief advies uit aangaande de op enkele onderdelen aangepaste organisatie wijzigingen en gaf hij tevens zijn instemming aan de voorgestelde ploegendienstroosters. In de eerste maanden van 1985 zul len de nodige activiteiten worden ont plooid om de nieuwe organisatie te kunnen invoeren. Belangrijke aspec ten hierbij zullen zijn de plaatsing van de juiste medewerker op de juiste plaats en het vaststellen van de oplei dingsbehoefte. werkoverleg afdeling verpakken In het voorjaar 1984 werd onder de medewerkers van de afdeling Verpak ken een enquête gehouden om de belangstelling voor het instellen van werkoverlegte peilen. Uit de enquête bleek dat in één van de ploegen vol doende animo aanwezig was om met werkoverlegte kunnen starten. In ver band met de omvang van de ploeg werd de voorkeur gegeven aan verte genwoordigend overleg, waarin de diverse nationaliteiten zijn afgevaar digd. In het najaar vonden de verkie zingen plaats. arbeidsomstrandigheden In 1983 werden alle medewerkers van de vestiging met behulp van een zelfgemaakte dia-serie voorgelicht over veiligheid. In 1984 werd een tweede dia-serie ontworpen. De bedoeling daarvan is om de arbeids omstandigheden in z'n algemeenheid te inventariseren en te zamen met de medewerkers onveilige situaties op te sporen en op te heffen. ondernemingsraad opleidingen de toekomstige automatisering volgde een groot aantal medewerkers de cursus Inleiding in de Electroni- sche Informatieverwerking. bedrijfsgeneeskundige dienst Het ziekteverzuimpercentage is gestegen. De stijging is volledig toe te schrijven aan een toegenomen gemiddelde duur van de kortlopende ziektegevallen. In 1985 zal nader aan dacht aan deze ontwikkeling worden gegeven. Teneinde tijdigte kunnen inspelen op Ook in 1984 vond het overleg met de ondernemingsraad plaats in een open en constructieve sfeer; dit gold zowel het overleg in de overlegvergaderin gen als het overleg met de verschil lende commissisies van de onderne mingsraad. In dit overleg werd veel aandacht besteed aan de onderwer pen organisatie-aanpassingen in de Technische DienstenVeiligheid,Gezond heid en Welzijn. Andere onderwerpen die aan de orde kwamen waren diverse roosterwijzigingen, werkoverleg, investeringen en arbeidstijdverkorting

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1984 | | pagina 15