n het raam van de Bedrijfsauto regeling werd, op verzoek van de Raad, besloten tot uitbreiding van de keuzemogelijkheid per klasse. De Raad is accoord gegaan met de voorgestelde opzet van de Bedrijfsge zondheidsdienst binnen Heineken. Ook stemde de Raad in met het voor gestane bedrijfsgeneeskundig beleid. Medio 1984 verzocht de Raad de bestuurder zo snel mogelijk met een tijdschema te komen in verband met de behandeling van de investerings plannen voor het jaar 1985 in de lokale ondernemingsraden. Pas daarna zou de C.O.R. in staat zijn een voldoende onderbouwd advies te kunnen geven. Presentatie aan en het kunnen uitbrengen van advies door de ondernemingsraden dient in een relatief kort tijdsbestek te geschie den. De Raad stemde met de voorge stelde procedure in. Vanuit de C.O.R. kwam het verzoek de lokale onderne mingsraden globaal dezelfde informa tie te verstrekken als die welke de Raad ontvangt. Omdat in een derge lijk geval de mogelijkheid aanwezig is dat over het totale beleid in alle lokale ondernemingsraden overleg gepleegd zou moeten kunnen wor den, werd aan dit verzoek geen gevolg gegeven. In samenwerking met de Raad zal in de loop van 1985 over de wijze van presentatie van de investeringsvoorstellen aan de onder nemingsraden een duidelijke proce dure worden uitgewerkt. Halverwege het verslagjaar bracht de Raad de idee naar voren met ingang van het najaar met een eigen C.O.R.- krant te komen. Deze krant zou gedeeltelijk de functie van het C.O.R.- bulletin moeten overnemen. Onge veer gelijktijdig met het tienjarig bestaan van de Raad verscheen de eerste C.O.R.-krant. De bedoeling is dat deze krant zo'n 6 x per jaar aan de medewerkers en belangstellenden wordt verzonden. Er is een regeling inzake contacten tussen de Centrale Ondernemings raad en de Raad van Commissarissen tot stand gekomen. Op verzoek van de Raad is het perso- neelsdrankenpakket enigszins uitge breid en is een "verschuiving" van de afnamemogelijkheden voor gedistil leerd en wijn gerealiseerd. In de overlegvergadering van 2 november kwam het ontwerp arbeidstijdverkorting (ATV) uitgebreid aan de orde. Door de onderneming werd medegedeeld dat arbeidstijd verkorting geldt voor de functies in het CAO-gebied en voor de functies in de salarisgroepen 16 tot en met 30 (tenzij de aard of de positie van de functie in de onderneming zich daar tegen verzet). Het standpunt van de onderneming ter zake van de functies in de salarisgroepen 35 en hoger is dat deze categorie van arbeidstijdver korting wordt uitgesloten, tenzij het management aantoont dat dit niet het verslagjaar is de Raad verzocht zijn commentaar te geven op de notities "Alcoholbeleid" en "Implementatie Alcoholbeleid". Na intern overleg heeft de Raad besloten met beide notities in te stemmen. Op basis van de Arbeidsomstandighe denwet hebben de leden van een ondernemingsraad het recht te allen tijde een bedrijfsafdelingte bezoeken voor kennisneming van de arbeids omstandigheden. Indien de onderne mingsraad voor de arbeidsomstan digheden een speciale commissie heeft ingesteld, hebben de individuele commissieleden eveneens dit recht. In overleg met de Raad werd een aan tal regels opgesteld ingeval van dit recht gebruik zou worden gemaakt. De ondernemer achtte het noodzake lijk dat betrokken chefs op de hoogte zouden zijn indien een ondernemings raad- of commissielid een bedrijfsaf deling zou bezoeken. Daarom wenste de ondernemer afspraken te maken over datum, tijdstip en reden van zo'n bezoek. Dit laatste punt, de reden, stuitte op bezwaar bij de Raad. Uitein delijk werd overeengekomen dat zal worden aangegeven dat een bedrijfs afdeling wordt bezocht voor kennis neming van de arbeidsomstandighe den. Ook werd afgesproken dat eind 1985 een evaluatie van dit onderwerp zal plaatsvinden. Nadat over de inhoud daarvan eerst uitvoerig overleg had plaatsgevonden tussen Personeelszaken Nederland en de Commissie Arbeidsomstandig heden van de C.O.R. is aan iedere medewerker van Heineken een mededeling inzake werkonderbreking uitgereikt. Onder bepaalde voorwaar den is een werknemer krachtens de Arbowet gerechtigd zijn werkzaamhe den te onderbreken. Daarbij moet echter aan een aantal voorwaarden zijn voldaan. Teneinde voor concrete situaties een regeling vast te stellen is deze mededeling opgesteld. Dit jaar vonden de zogenaamde geza menlijke overlegvergaderingen plaats op 25 mei en op 5 oktober. Toelichtin gen op de algemene gang van zaken van de Nederlandse werkmaatschap pijen werden gegeven door de desbe treffende Algemeen Directeuren. Ook kwamen uitvoerig aan de orde de financiële resultaten van Heineken Nederlands Beheer B.V. en een ver slag van het gevoerde Sociaal Beleid zoals neergelegd in het Sociaal Jaar verslag 1983. In de gezamenlijke overlegvergadering van 5 oktober hield de heer Poelijoe, manager Hei neken Automatiseringsgroep (HAG) een lezing over het onderwerp: Auto matisering binnen Heineken. geval behoeft te zijn. Begin december deelde de Raad mee dat hij zich op het standpunt bleef stellen dat arbeidstijdverkorting in principe voor iedere medewerker van toepassing diende te zijn. Daarbij werd de kantte kening geplaatst dat alleen van ATV gebruik zou moeten worden gemaakt indien de functie binnen de bedrijfssi tuatie dat toelaat en dat de aanwijzing door de bestuurder individueel gere geld zou moeten worden. Aan het einde van dit verslagjaar liet de Raad weten teleurgesteld te zijn dat de bestuurder de formulering met betrekking tot de toepassing van arbeidstijdverkorting niet van hem overnam. Desondanks stemde de Raad in met het ondernemingsstand punt. Voor toepassing van arbeidstijd verkorting na 1985 zal opnieuw over leg plaatsvinden. In de loop van het

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1984 | | pagina 12