Vrumona BV Informatie Samenwerking Arbowet Veiligheid en arbeidsom standigheden Ziekteverzuim Opleidingen Colofon Veel aandacht werd besteed aan de verbetering van de informa tieoverdracht. Zo werd voor het leidinggevend kader, de alge mene commissie van de O.R. en voor de voltallige O.R., een aan tal voorlichtingsbijeenkomsten georganiseerd. In de voorjaarsbijeenkomsten kwamen de resultaten van 1982 en de stand van zaken 1983 aan de orde, terwijl tevens informa tie werd verstrekt over de ver wachtingen voor de komende drie jaar. In de najaarsbijeen komsten werd informatie ver strekt over de ontwikkelingen in 1983. Ook werd het operatio nele plan voor 1984 gepresen teerd. Naast deze informatieve bijeen komsten werden opnieuw de Produktiedagen de Verkoopdag georganiseerd. Op deze dagen werd aan een groot aantal pro- duktiewerkers respectievelijk verkoop- en marketingmede werkers informatie verstrekt omtrent de stand van zaken in hun specifieke sector. Het rapport Gestruktureerd Marktgericht Samenwerken kan de basis zijn voor verbetering van de samenwerking en com municatie binnen onze organi satie. Een eerste toepassing heeft inmiddels plaatsgevon den. Tevens is een onderzoek gestart naar verbetering van de bestaande informatiestromen. In het kader van deze wet wer den met de Arbeidsinspectie procedure-afspraken gemaakt met betrekking tot de contacten tussen de Arbeidsinspectie en Vrumona. In die afspraken werd tevens de contactmogelijkheid tussen de Arbeidsinspectie en de onderne mingsraad geregeld. De resultaten van de diverse activiteiten op het gebied van materiële veiligheidsvoorzienin gen, opleidingen en instructie alsmede verbeteringen op het gebied van de arbeidsomstan digheden, zijn in het Jaarverslag Veiligheid en Arbeidsomstan digheden 1983 vastgelegd. Met de uitvoering van de diverse activiteiten werd het Jaarplan 1983 nagenoeg gerealiseerd. Zo werd onder andere het laat ste gedeelte van een geluidsiso- lerend plafond in de Bottelarij afgerond. De verkeersveilige route door middel van verkeers borden op het gehele Vrumona- terrein werd voltooid. Ook in 1983 werden weer cabines op heftrucks aangebracht. Mede op grond van de diverse maatregelen daalde het aantal ongevallen van 45 in 1982 naar 32 in 1983. Dit had tot gevolg dat het aantal verzuimdagen ten gevolge van ongevallen terug liep van 581 naar 354. Het aan tal verzuimongevallen liep terug met 25%. zeer gunstig, namelijk van 10,7% in 1982 naar 8,2% in 1983. Duidelijkere ziekteverzuimvoor schriften voor het personeel en een intensievere begeleiding van medewerkers tijdens ziekte, als- Het ziekteverzuim binnen Vru mona ontwikkelde zich in 1983 mede genomen maatregelen op het gebied van de arbeidsom standigheden, liggen hieraan mede ten grondslag. Met een aantal medewerkers werden gesprekken gevoerd teneinde informatie te verkrijgen of even tueel andere dan medische oor zaken tot het ziekteverzuim had den geleid. In sommige gevallen konden adequate maatregelen worden getroffen. In 1983 namen 31 CAO-mede- werkers deel aan een vakge richte opleiding/cursus, terwijl 3 CAO-medewerkers deelnamen aan een cursus leidinggeven/ management. Van de niet CAO-medewerkers begonnen eveneens 31 perso nen aan een vakgerichte oplei ding/cursus. 2 medewerkers volgden een cursus op het gebied van leidinggeven/mana gement. Voorts hebben de verkoopgroe- pen Thuisverbruik en Speciale Markten in 1983 deelgenomen aan de door CTV georgani seerde verkoopcursus PSS-II (Personal Selling Skills), terwijl ook dit jaar weer een aantal groepsleiders deelnam aan het Practicum Leidinggeven. De taak- en relatietrainingen binnen commercie Vrumona werden met succes afgerond. Tekst: Personeelszaken Nederland. Fotografie: PieterTjepkema Ad Sinkeldam. Ontwerp en grafische vormgeving: Ad Productions, Amsterdam. Produktie: Public Relations Nederland. Druk: De Bussy Ellerman Harms, Amsterdam.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1983 | | pagina 24