Vrumona BV Flexibiliteit in de organisatie Afslankingsplan Bedrijfsgezondheids dienst Als gevolg van het structureel personeelsoverschot, de markt ontwikkeling en de seizoensge voeligheid van het bedrijf, zijn diverse medewerkers in andere dan hun oorspronkelijke functies ingezet. Dit heeft geleid tot het uitstellen van niet strikt noodzakelijke werkzaamheden, het overne men van werk dat tot dan toe Het belangrijkste advies betrof de reactie van de onderne mingsraad op het voorstel tot noodzakelijke inkrimping van het personeelsbestand. De Nederlandse frisdrankenin dustrie wordt reeds lange tijd geconfronteerd met het pro bleem van stijgende importen (sappen en bronwaters) en sinds kort ook met een niet langer groeiende totaalmarkt. Dit wordt veroorzaakt door de eco nomische recessie en de accijns verhoging op frisdranken. Daar naast staat door daling van het besteedbaar inkomen het marktaandeel van merkartikelen onder druk, waarvan Vrumona de nadelige gevolgen onder vindt. Reeds enige jaren werden wij als gevolg van deze ontwikkelingen geconfronteerd met overcapaci teit en een slecht bedrijfsresul taat. Deze negatieve ontwikkelingen waren al in een eerder stadium geconstateerd. Belangrijke maatregelen in het kader van kostenbesparingen, ontwikke ling van interessante produkten en exportbevordering zouden moeten leiden tot verbetering van het Vrumona-resultaat. Echter in de beschouwingen bleek dat het personeelsbestand van Vrumona structureel te omvangrijk was voor haar marktsituatie. Als gevolg van deze ontwikkelingen werd bij de O.R. een voorstel ter advies ingediend om het personeelsbe stand met 53 medewerkers terug te brengen. Het afslankingsplan kon voor ruim de helft worden gereali seerd door enerzijds invoering van een personeelsstop en anderzijds via natuurlijk verloop en door gebruikmaking van afvloeiingsregelingen, zoals de wachtgeld- en vutregeling, en door een remigratieregeling ten behoeve van onze buitenlandse medewerkers. Tevens werd een actief beleid gevoerd met betrekking tot overplaatsingsmogelijkheden, zowel intern bij Vrumona als naar andere werkmaatschap pijen binnen het Heineken-con- cern. Binnen het centraal geformu leerd beleid inzake de organisa tie van de Bedrijfsgezondheids diensten van Heineken Neder lands Beheer B.V. werden nadere gesprekken gevoerd, onder andere met betrekking tot de Bedrijfsgezondheidsdienst Vrumona. Verwacht mag worden dat begin 1984 deze diensten con form de verwachtingen georga niseerd zijn. werd uitgevoerd door derden en het inzetten van medewerkers bij revisies, schilderwerk, pallet reparatie, schoonmaakwerk- zaamheden en dergelijke. Daar naast is bij produktiepieken gebruik gemaakt van uitzend krachten en bleek overwerk noodzakelijk.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1983 | | pagina 23