Vrumona BW Inleiding 22 lii" t ËpflK K Reorganisatie Technologi sche Dienst Hflgpmdjik '-Ipiifesssï":I* vm h Directiewijziging Ondernemingsraad Vrumona Reorganisatie Verkoop binnendienst Integratie marktbewerkin gen B.H.W.- en Speciale Markten Op de binnenlandse markt ondervonden wij in 1983 een sterke concur rentie die ons dwong tot een verder opvoeren van onze effi- ciëncy en flexibiliteit. Daarnaast bereikten wij een doorbraak op de exportmarkt. Deze beide ont wikkelingen maakten aanpas singen binnen de bestaande organisatie nodig. Een volgende adviesaanvraag die bij de O.R. werd ingediend betrof een voorstel tot reorgani satie van de werkzaamheden binnen de Kwaliteitsdienst. Deze reorganisatie was nodig in ver band met de enorme toename van exportprodukten alsmede vanwege de introductie van nieuwe produkten en nieuwe verpakkingsmaterialen De ondernemingsraad advi seerde negatief op dit reorgani satievoorstel. Nader beraad hier over zal in 1984 plaatsvinden. den om advies te vragen. In de oude structuur werden de B.H.W.-verkooppunten (scho len, kantines etc.) onder de ver antwoordelijkheid van de Hore- cagebieden bewerkt en bestond er alleen een functionele relatie met Vrumona. De marktbewerking van Spe ciale Markten (niet Heineken/ Amstel-Horecaverkooppunten) geschiedde onder verantwoor delijkheid van Vrumona. Om praktische redenen en om de B.H.W.-markt efficiënter te bewerken, werd na positief advies van beide ondernemings raden besloten per 1 oktober 1983 beide markten door één verkoopgroep Speciale Markten te laten bewerken onder de ver antwoordelijkheid van Vrumo na. Het gevolg van deze samenvoe ging was, dat een tiental verte genwoordigers van Commercie Bier naar Vrumona werd over geplaatst. Deze overplaatsingen vonden zonder noemenswaar dige problemen plaats. itf Sa»:;:.: Als gevolg van de benoeming van de heer H.F.M. Coebergh tot lid van de Raad van Bestuur van Heineken N.V., heeft een directiewijziging bij Vrumona plaatsgevonden. Per 2 mei 1983 werd, nadat positief advies door de onderne mingsraad Vrumona was uitge bracht, de heer L.A.Ch. Rottier benoemd tot Algemeen Direc teur van Vrumona B.V. Het jaar 1983 kan voor Vru mona gekenschetst worden als een dynamisch jaar. Wij zullen in dit verslag de belangrijkste sociale gevolgen van het gevoerde beleid toelichten. In goede samenwerking met de ondernemingsraad werden in een achttal Overlegvergaderin gen zeventien adviesaanvragen behandeld. Drie van deze advies aanvragen hadden betrekking op reorganisatievoorstellen; één adviesaanvraag hield verband met het afslankingsplan. Het voorstel betrof een splitsing van de Verkoopbinnendienst naar de verkoopgroepen Thuis- verbruik en Speciale Markten. Uitgangspunt hiervoor was het optimaliseren van de communi catie tussen de Verkoopbinnen dienst en de verkoopgroepen. Verder diende de betrokkenheid van de medewerkers van de Verkoopbinnendienst met de totale verkoopinspanningen te worden vergroot. Deze reorga nisatie werd na positief advies van de O.R. per 1 april 1983 ingevoerd en voltrok zich zonder personele consequenties. De ondernemingsraad werd advies gevraagd omtrent het voorstel de Bij Het Werk-markt- bewerking en de marktbewer king Speciale Markten samen te voegen tot één verkoopgroep Speciale Markten Vrumona. Hiervoor was het tevens nood zakelijk de O.R. Horecagebie-

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1983 | | pagina 22