Gedistilleerd en Wijngroep Nederland BV Vestiging Zoetermeer Arbo Opleidingen Na overleg met de O. R. werd op 1 november 1983 een ver nieuwde Arbo-overlegstructuur ingevoerd. Ingesteld werd een Arbo-beleidsgroep die een func tionele band heeft met de Arbo- stuurgroep. Overleg met de Arbo-commissie van de O.R. den mogelijk is. Tevens werden een veiligheids- en opleidings functionaris benoemd. Binnen de commercie vond reductie en herindeling van de vertegenwoordigersrayons plaats om een efficiëntere hoorkappen" op die plaatsen waar deze voorschriften in het kader van de Arbowet noodza kelijk zijn. Tevens heeft een inventarisatie van gevaarlijke stoffen plaatsgevonden. Daarnaast zijn in de alcoholfa- briek, waar in 1984 gestart wordt met het zogenaamde "warme maïsche" proces, geluidsmetingen verricht naar aanleiding waarvan geluids- isolerende maatregelen zijn genomen. In 1983 heeft G.W.N. de beschikking gekregen over een eigen audiometriecabine en apparatuur om zelfstandig gehoormetingen te kunnen uit voeren. Metingen werden ver richt bij het produktiepersoneel. In januari 1983 werd door de marketingverkoopleiding deel genomen aan een samenwer- kingscursus (Gestructureerd Marktgericht Samenwerken). Deze training was het vervolg op eerdere trainingen die hadden plaatsgevonden met vertegen woordigers en verkoopleiding. Door de vertegenwoordigers werd de Personal Selling Skills II cursus gevolgd. Naast deze collectieve trainin gen werd in 1983 door 34 medewerkers gestart met indivi duele cursussen. Deze varieer den van de cursus Beveiliging van het L.O.I. voorde bewaking, kwaliteitsanalyse, tot cursussen besturingstechniek. Door de vertegenwoordigers van de Wijnhandel Reuchlin werd deel genomen aan de cursus Vino loog. Binnen E.F.I. werden cur sussen M.B.A., Praktijkdiploma Boekhouden alsmede Bedrijfs kunde gevolgd. vindt plaats via een gespreks groep bestaande uit een lid van de beleidsgroep en een opera tionele produktiemedewerker. Door de beleidsgroep kunnen adviezen worden ingewonnen bij de zogenaamde "specialis ten", zoals de veiligheidsfunctio naris en de bedrijfsarts. Via de veiligheidsronde-com missies wordt de beleidsgroep geïnformeerd omtrent even tuele onveilige situaties in het bedrijf. Dat heeft ondermeer geleid tot het aanbrengen van diverse markeringen als "Rook verbod", "Brildragen" en "Ge- De in 1982 voorbereide en aan de O.R. ter advies voorgelegde reorganisa tie werd in 1983 doorgevoerd. Zeer geleidelijk werd door het gehele jaar heen de organisatie "gestroomlijnd" volgens de eer der uitgewerkte plannen. Zo vond in de produktie een reorga nisatie plaats in de Technische Dienst, de Afdeling Planning en Logistiek (voorheen Bedrijfsbu reau) en Physieke Distributie. De organisatie kenmerkt zich nu door korte lijnen, waardoor een slagvaardiger optreden in de steeds wisselende omstandighe-

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1983 | | pagina 19