Heincken Nederland B\Z Ondernemingsraad 's-Hertogenbosch Igemeen Opleidingen Ondernemingsraad Hore- cagebieden Horeca-organisatie Met de Ondernemingsraad werd frequent en constructief overleg gepleegd, zowel tijdens de overlegvergaderingen als tij dens incidenteel overleg daar buiten. Belangrijke zaken die in 1983 aan de orde kwamen waren: - omzetverwachting en pro- du ktiecapaciteit - overwerk - personeelsbudgetcijfers - budgetaanvragen - investeringsvoorstellen 1983 en 1984 - Masterplan Den Bosch - het personeelsbegeleidings- plan Verpakken inclusief een beoordelingssysteem voor medewerkers in de C.A.O.- groepen. Ook met de Ondernemings raadcommissie Veiligheid/ Gezondheid/Welzijn (Arbo- commissie) werd volgens een vast schema overleg gepleegd. Commercie bier A, m De voortgang van het kelderbierproject heeft in 1983 geleid tot uitbreiding van het aantal chauffeurs binnen de groep Physieke Distributie Den Bosch. In 1983 werd naast een groot aantal individuele cursussen bin nen de Commercie Bier-organi satie voortgang gegeven aan taak/relatietrainingen. Hieraan werd deelgenomen door mede werkers uit de groepen Marke ting, Physieke Distributie, Thuis- verbruik en Horeca. Binnen de Horeca-wganisatie werd speciale aandacht gegeven aan samenwerkingstrainingen, waaraan hebben deelgenomen Rayonleiders en Chefs Expeditie Magazijn. Voorts werden fol- low-up trainingen voor Horeca- vertegenwoordigers georgani seerd. In 1983 is met de O.R.-Horeca- gebieden in open en constructief overleg een groot aantal zaken besproken. Overeenstemming werd bereikt over onder andere de verkoop van Drankenhandel Molenaar B.V. te Meppel met een daarbij behorend Sociaal Plan en de integratie van B.H.W. in Speciale Markten. NaoverlegmetdeO.R.-Horeca- gebieden werd besloten tot de verkoop van de Drankenhandel "De Kampioen" te Brielle. Van de 10 hier werkzame perso neelsleden zijn er 7 in dienst getreden van de koper; 2 mede werkers zijn geplaatst binnen het Horecagebied Rotterdam; 1 medewerker is overgeplaatst naar het Horecagebied West- Brabant/Zeeland. Nadat in 1982 door de O.R.- Horecagebieden en de O.R. Amsterdam een positief advies was uitgebracht over de voorge nomen overplaatsing van de activiteiten van respectievelijk het Horecagebied Amsterdam/ Utrecht en het Centraal C.T.D.- magazijn naar Hoofddorp, heb ben in het eerste halfjaar van 1983 de noodzakelijke voorbe reidingen en activiteiten plaats gevonden om deze verplaatsing half september te kunnen reali seren. Speciale aandacht is hier bij gegeven aan de problematiek woon- werkverkeer, hetgeen uiteindelijk geleid heeft tot het instellen van een pendeldienst tussen Amsterdam en Hoofd dorp. Per 1 januari 1983 is de Horeca Tap Service volledig operatio neel geworden. Het overgrote deel van de bemanning is uit eigen gelederen gerecruteerd. Het afgelopen jaar is met inscha keling van Centrale Training en Vorming veel tijd besteed aan de begeleiding en opleiding van deze medewerkers, onder andere met een speciaal oplei dingsprogramma.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1983 | | pagina 18