1 7 Heineken Nederland B\Z i' lil Gekozen overleg Afdeling Verpakken Gezinsexcursies Kwaliteitsbeleid V Inventarisatie taken Afdeling Brouwen aandenken een bierpul met een inscriptie aangeboden. Als herinnering aan het 25-jarig bestaan van de Bossche Brou werij werd de gemeente 's-Her togenbosch een schenking aan geboden. Voor de commerciële relaties van de brouwerij werd een aparte dag georganiseerd. In april 1983 werden met mede werking van de ondernemings raad in de Afdeling Verpakken, verkiezingen gehouden voor het ploegoverleg. In dit ploegover- ieg, dat plaatsvindt onder het voorzitterschap van de wacht- chef, is iedere medewerker van elke colonne, alsmede van de den. Eind 1982 kwam op initia tief van de ondernemingsraad een formule tot stand waarmee aan de geconstateerde behoefte zou kunnen worden voldaan. In de maanden maart tot en met november 1983 namen onge veer 200 medewerkers en ruim 400 familieleden deel aan een 13-tal rondleidingen. Voor iedere rondleiding werd eerst uitleg van het produktieproces gegeven. De dag werd besloten met het "keuren" van onze pro- du kten. Algemene Dienst, vertegen woordigd. In een gezamenlijke vergadering werd hieruit de vertegenwoordi ging voor het afdelingsoverleg Verpakken gekozen. In dit laat ste overleg, dat onder leiding van de afdelingschef Verpakken plaatsvindt, zijn eveneens de dagdienstmedewerkers uit de afdeling Verpakken vertegen woordigd. In de achter ons liggende jaren werden steeds familie-excursies en introductiedagen gehouden. Ondanks dit bleek bij een groot gedeelte van het "thuisfront" van onze medewerkers de behoefte te bestaan nader geïn formeerd te worden over het produktieproces en de werk zaamheden van hun gezinsle- De bedrijfsleiding prijst zich gelukkig aan de wens van velen, geuit via de ondernemingsraad, op een zodanige wijze te heb ben kunnen voldoen, dat van een succesvol jaar kan worden gesproken. In het kader van het verder ont wikkelen van het kwaliteitsbe leid werd binnen de afdeling Bedrijfstechnologische Dienst gestart met een taakinventarisa- tie. Deze richtte zich op de activi teiten met betrekking tot de handhaving van de kwaliteit van het produkt en de daaraan ver bonden kosten. Voorts werd onderzocht of gehanteerde methodieken en systemen en gebruikte informatie- en over- legstromen aangepast dienden te worden. Om dit project ver- l *8333 der gestalte te geven werden 3 werkgroepen geïnstalleerd. Er wordt naar gestreefd dit project in april 1984 af te ronden. In de loop der tijd was een aantal knelpunten in de taakafbake ning tussen de verschillende functies in de afdeling Brouwen ontstaan. Door middel van een onderzoek moest worden vast gesteld of er sprake was van een problematiek met een structu reel karakter, dan wel dat er sprake was van een incidenteel probleem. Om de direkt nood zakelijke informatie te verkrijgen werden onder andere de func tiehouders van 22 verschillende functies geïnterviewd. De bevin dingen zijn geanalyseerd, het geen resulteerde in een aantal conclusies en aanbevelingen. De aanbevelingen hebben inmid dels geleid tot een nieuw loop- baan- c.q. carrièreplan en een herbeschrijving van alle functies in de afdeling Brouwen. Mede dank zij een goede samenwer king tussen de medewerkers van de afdeling Brouwen, de plaat selijke Personeelsdienst en de afdeling Functieclassificatie kon dit project in 1983 worden afge rond.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1983 | | pagina 17