Produktie bier/Zoeterwoude Heineken Nederland BW Werkbesprekingen in de Storings dienst Invoering Arbowet Kontakten met werkne mersorganisaties Cursus Nederlandse taal Opleidingen De in 1982 aangevangen werk besprekingen binnen de Sto ringsdienst werden in 1983 voortgezet. Geconcludeerd kan worden dat er een duidelijk groeiproces is naar een effec tieve vorm van overleg binnen deze afdeling. Het betrokken leidinggevend personeel heeft een aantal eva- luatiebijeenkomsten gehouden om in staat te zijn de positieve ontwikkeling van deze werkbe sprekingen te garanderen. Ten behoeve van het gehele personeel van de brouwerij wer den informatiebijeenkomsten belegd met het doel inzicht te verschaffen in de praktische toe passing van de inmiddels van kracht geworden onderdelen van de Arbowet. Met de onder nemingsraad is het overleg gestart om binnen de vestiging te komen tot een duidelijke overlegstructuur met betrekking tot onderwerpen die voort vloeien uit de toepassing van de Arbowet. In dit kader moest geconcludeerd worden dat de Veiligheidscommissie in deze overlegstructuur geen functie meer heeft. In overleg met de ondernemingsraad werd beslo ten deze commissie op te heffen. Ook in 1983 heeftop brouwerij niveau een open en constructief overleg plaatsgevonden met de bedrijfsledengroep en de dis trictsbestuurder van de Indus triebond F.N.V. Vele individuele vragen of problemen konden tot een bevredigende oplossing gebracht worden. Vorig jaar al maakten wij mel ding van een interne cursus Nederlandse taal voor andersta ligen. Deze cursus, die in drie ploegendienst werd gegeven en die individuele dagelijkse lespe rioden van 20 minuten kende, is vanwege het grote succes geprolongeerd. de brouwerij gegeven. Deze ontwikkeling, waarbij externe instituten een opleiding binnen het bedrijf verzorgen, zet zich nog steeds voort. Voorbeel den hiervan: Meet en Regel techniek, Luchtbehandeling, Waterchemie en Waterbehan deling. Behalve aan externe opleidingen Dit jaar konden 6 part-time docenten worden aangenomen die een vervolgcursus verzorgen voor de groep van het vorig jaar en voor een beginnerscursus voor een nieuwe groep. Op deze manier denken wij de groep anderstaligen binnen twee jaar op een redelijk Nederlands taal niveau te brengen. Het afgelopen cursusjaar heb ben 278 medewerkers uit de Produktie Zoeterwoude (vallend onder de CAO) een externe opleiding gevolgd. Dat is 28% van de gemiddelde bezetting. Een groot gedeelte van de externe cursussen werd binnen hebben vele medewerkers het afgelopen jaar deelgenomen aan opleidingsactiviteiten. Instructiedagen, functiegerichte opleidingen, cursussen Neder landse taal en energie-instructies hebben zich in een groeiende belangstelling mogen verheu gen.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1983 | | pagina 14