Heineken Nederland B\Z Stafdiensten bier Produktie bier/Algemeen O 13 A Inleiding nderzoek volcon- tinudiensten De activiteiten binnen Hei neken Nederland B.V. hebben dank zij de gezamenlijke inspan ningen van iedere medewerker geleid tot een goed financieel resultaat van de onderneming. De Directie wil dan ook gaarne de medewerkers dankzeggen voor de inzet die in het afgelo pen jaar is getoond. Dezelfde instelling van onze medewerkers zal ook in de komende jaren noodzakelijk zijn, willen wij in staat zijn onze positie te handha ven. Om daar goed op in te spelen is in de afgelopen periode met grote voortvarendheid in de totale bierorganisatie een taak- en relatietraining toegepast. Deze taak- en relatietraining is tot stand gekomen in samen werking met de afdeling Cen trale Training en Vormingeneen extern bureau. De opzet van de training is om in relatie tot de doelstelling van de onderne ming zowel aandacht te geven aan de taakuitoefening als aan de samenwerking, zowel binnen de eigen discipline als met afde lingen waarmee samengewerkt wordt. De uit deze training voortkomende operationele aanbevelingen worden geacht bij te dragen tot een uiteindelijk beter functioneren van de orga nisatie. Innovatie heeft niet alleen betrekking op produkten maar ook op de stijl van leiding geven en het met elkaar omgaan. In de verdere uitwer king kan het proces voortgezet worden door het systeem Gestructureerd Marktgericht Samenwerken te bevorderen. Dit systeem beoogt binnen het kader van het vastgestelde sociaal beleid, de rendements doelstelling van de organisatie te bevorderen. Daarin staat zorg voor de continuïteit van de onderneming centraal. Gestruc tureerd Marktgericht Samen werken is een methode waarin richtlijnen worden aangeboden om het dagelijks werk effectief en efficiënt te organiseren, door structuur en samenhang te brengen in de informatiestroom en de werkbegeleiding. Uitein delijk zal een en ander moeten leiden tot een automatisme waarbij hulp van een extern bureau niet meer nodig is. Ten aanzien van de verdere acti viteiten binnen Bier verwijzen wij naar de verschillende onder delen. In het verslagjaar werd ver dere uitvoering gegeven aan de aanpassing van de E.F.I.- organisatie. De Interne Accoun tantsdienst werd ondergebracht bij E.F.I.-Bier. In verband met het instellen van de afdeling Export Administratie was het noodzakelijk een aantal medewerkers van de afdeling Plaatselijke Administratie Zoe- terwoude over te plaatsen. De overplaatsing is in goed overleg met betrokkenen uitgevoerd. Het in 1981 gestarte onderzoek volcontinudiensten, dat onder leiding van Professor Thierry uit gevoerd werd door de Vakgroep Arbeids- en Organisatiepsycho logie van de Universiteit van Amsterdam, werd begin 1983 opgeschort. Na het totstandko men van het rapport, waarin de resultaten van het onder volcon- tinudienst-medewerkers gehou den onderzoek opgenomen waren en waarin tevens aanbe velingen voor praktijkexperi menten gedaan werden, moest geconcludeerd worden dat het uitvoeren van deze experimen ten niet mogelijk was in het licht van de op dat moment begon nen CAO-onderhandelingen. Met name de mate waarin dit CAO-overleg tot arbeidstijdver korting voor volcontinudienst- personeel zou leiden, bepaalde sterk de vraag of de eerderge noemde experimenten ook daadwerkelijk uitgevoerd kon den worden. Na overleg met de onderzoekers werd dan ook besloten het onderzoek voorlopig niet voort te zetten.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1983 | | pagina 13