Heineken Nederlands Beheer BM II Heineken Technisch Beheer 12 In 1983 zijn procedure-afspra ken gemaakt over de wijze waarop de informatieverstrek king tussen de bestuurder ener zijds en de C.O.R. en de onder nemingsraden anderzijds zal olaatsvinden. De Raad ontwierp een procedure regeling waarin de bevoegd heden, de taakstelling en de werkwijze van door hem inge stelde commissies is opgeno men. Heineken beschouwt deze regeling, die aan de bestuurder ter informatie werd toegezon den, als een interne aangelegen heid van de C.O.R. De C.O.R. gaf, ondanks een ver schil van opvatting met de onderneming ten aanzien van het zogenaamde 'tijd voor tijd beginsel', zijn instemming aan een Studiekostenregeling. Op verzoek van de Raad zullen met ingang van 1 januari 1984 op de salarisspecificatie de netto bedragen aan tantième en vakantiegeld tot uitdrukking worden gebracht. De Regeling Overplaatsing Wegens Organisatorische Rede nen, en, kortweg ROWOR genoemd, is regelmatig in de overlegvergaderingen aan de orde geweest. De Raad zag de voorgestelde regeling, met name ten aanzien van een drietal punten, gr^ag aan zijn wensen aangepast. Nadat bleek dat de onderneming hieraan niet volle dig tegemoet wilde komen, heeft de C.O.R. zich tot de werk nemersorganisaties gewend. De Raad werd gevraagd zijn instemming te verlenen met het voorgenomen besluit het perio dieke röntgenologisch borston derzoek van alle medewerkers af te schaffen. Nadat voor 1983 de C.O.R. accoord was gegaan met het opschorten van dit onder zoek, kon aan het eind van dit verslagjaar worden vastgesteld dat de Raad instemming zou geven om het röntgenologisch borstonderzoek, als onderdeel van het periodiek geneeskundig onderzoek, af te schaffen. De C.O.R. benadrukte daarbij dat een dergelijk onderzoek voor individuen op medische indicatie mogelijk moet blijven en indien er sprake is van een calamiteit, groepen van medewerkers kun nen worden onderzocht. Zowel het personeelsdrankeri- pakket als het zogenaamde 'de- cemberpakket' werd uitgebreid op voorstel van de Raad. De C.O.R. besteedde veel aan dacht aan het ontwerp pensioe nen. De Raad diende voorstellen in met betrekking tot een ver vroegde pensionering van medewerkers, werkzaam in de volcontinudienst, het opnemen van vaste toeslagen in de pen sioengrondslag en een volledige opname van de ploegentoeslag in de pensioenen. Het eerste en tweede voorstel werden door de onderneming afgewezen op financiële gron den, waarbij ten aanzien van het tweede voorstel nog opgemerkt werd dat vele vaste toeslagen - over een langere periode bezien - toch een tijdelijk karakter blij ken te hebben. Het derde voorstel is nog onder werp van gesprek met de werk nemersorganisaties. De discussie over de relatie pensioenen ener zijds en het tropenpensioen, de AWBZ-premie en de Overbrug gingsregeling anderzijds, kon nog niet worden afgerond. In oktober 1983 ging de C.O.R., mits aan een aantal voorwaar den zou worden voldaan, accoord met het onderbrengen van de risicodekking van de Hei neken Ziektekostenregeling bij een particuliere verzekerings maatschappij. De aanpassing en uitvoering van de Bedrijfsautoregeling is door de Raad in het overleg met de bestuurder regelmatig bespro ken. Zo werd de regeling op een aan tal onderdelen verbeterd. Op aanbevelingen van de C.O.R. werd met de betreffende lease maatschappij een vorm van een open-calculatiesysteem over eengekomen. Het jaar 1983 stond voor Heineken Tech nisch Beheer in het licht van de verdere invoering van de nieuwe organisatie en haar plaats bin nen de onderneming. Een aantal onderwerpen heeft daarbij met name de aandacht gekregen. Uitgebreid aandacht is gegeven aan de beoordelingen, die in de periode van de reorganisatie nogal eens in de verdrukkingzijn gekomen. Het begrip samenwerking heeft in 1983 verder gestalte gekre gen door het project 'Kwaliteit en Management van de HTB- dienstverlening'. Het initiatief tot dit project werd genomen tijdens een werkcon ferentie van de Staf van Heine ken Technisch Beheer, die ten doel had bezinning op de nieuwe taakstelling en de wijze waarop deze te realiseren. Het project zelf omvat een aan tal werkconferenties waarbij de verschillende hoofden van dienst met hun medewerkers in samenwerkingsverband trach ten te komen tot een servicege- richte mentaliteit binnen hun afdelingen en het motiveren van de medewerkers. Daarbij werd kritisch gekeken naar doel en cri teria van de eigen functie en die van anderen. Medio 1984 zal de eerste fase worden afgerond. Een ander onderwerp dat ver meld dient te worden heeft betrekking op functieclassifica tie. Door de reorganisatie zijn de verschillende takenpakketten veranderd, waardoor het bestand aan functiebeschrijvin gen is verouderd en op korte ter mijn aangepast moet worden. In dit kader is de beslissing het wer kingsgebied van het HAY-sys- teem uit te breiden tot en met salarisgroep 20 een argument te meer het hele bestand aan HTB- functies opnieuw te beschrijven. In het begin van 1984 zal daar mee gestart worden. De kantoorautomatisering is in versneld tempo verder gegaan. Tekstverwerkers zijn geplaatst waarvan een aantal is gekoppeld aan hetTelex Management Sys teem. Hierdoor werd het moge lijk vanaf de werkplek, dus decentraal, telexen te verzenden waardoor een stukje flexabiliteit gerealiseerd kon worden. De volledig decentrale huisves ting van het secretariaat heeft enerzijds een grotere betrokken heid bij de afdelingen gegeven, anderzijds kan met genoegen geconstateerd worden dat het samenwerkingsverband onder ling is gehandhaafd waardoor uitwisseling bij grote drukte mogelijk bleef. Deze laatste constatering geldt overigens voor de gehele orga nisatie. De leiding van HTB ziet dan ook de toekomst met ver trouwen tegemoet, in de eerste plaats door de inzet en loyaliteit van haar medewerkers, daar naast echter ook door de voor zichtige groei van de activiteiten en opdrachten in het afgelopen jaar. Zij ziet het als haar taak de medewerkers te ondersteunen met een goede organisatie in al zijn betekenissen.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1983 | | pagina 12