Werknemers organisaties heineken nederland/ beheer bv Heineken Technisch Beheer Begin 1982 ging de COR formeel accoord met het inschakelen van enige externe ad viseurs. Omdat in eerste aanleg de raad niet in staat was een afgewogen advies te geven - de aanvraag van de bestuurder riep vele vragen op - werd op het eindrapport van de adviseurs gewacht. Met dat eindrapport kon een beter inzicht in de tot stand te brengen organisatiestruc tuur worden verkregen. Via een toelichting van een van de externe adviseurs werd het huidige takenpakket en dat voor de komen de vijf jaar duidelijk gemaakt. Halverwege het jaar ging de raad formeel accoord, met dien verstande dat op één onderdeel een voorbehoud werd gemaakt. EFI De COR bracht een deeladvies uit over de toekomstige organisatie van EFI. Dat liet de ondernemingsleiding de ruimte om tot ver dere uitwerking van de EFI-structuur over te gaan. Daarnaast schortte de raad zijn eindadvies op totdat verdere informatie m.b.t. de uit werking zou zijn verkregen. Met aanvullende informatie werd een defini tieve adviesaanvraag ingediend. Samenvoeging horecagebieden Na een uitgebreide toelichting van de voor zitter over de samenvoeging van de hore cagebieden Overijssel/Veluwe en Arnhem/ Nijmegen, besloot de raad tot positief ad vies. Er werd de kanttekening bij geplaatst dat de vestigingsplaats Arnhem over enkele ja ren opnieuw aan de orde kan worden ge steld. Juridische structuur In november werd een advies aan de COR gevraagd omtrent het in de juiste juridische vorm gieten van de vastgestelde organisa tievorm. Dit betekent dat een vereenvoudigde juridi sche constructie kan worden gekozen. Het gevolg hiervan is dat formeel alle medewer kers, nu in dienst bij Heineken Brouwerijen BV, een dienstverband krijgen met Heine ken Nederlands Beheer BV. De raad moet hierover nog advies uitbren gen. Werkoverleg In 1982 ontwikkelden zich nadere ge dachten omtrent werkoverleg. Onder andere binnen de COR zijn daarover discussies gestart. Er is ook een begin ge maakt met experimenten binnen bepaalde vestigingen. Er is inmiddels een aantal beleidsuitgangs punten voor werkoverleg vastgelegd. Dat kan een basis zijn voor verdere ontwikkelin gen in 1983. De contacten met de werknemersorganisa ties vinden plaats op twee niveaus. Er wordt overleg gevoerd op centraal ni veau over werkgelegenheidsvraagstukken en de CAO. Daarnaast is er overleg op plaatselijk niveau. Dat is het bedrijvenwerk en de contacten met de bedrijfsledengroe- pen. Binnen de Industriebond FNV treedt de Centrale Kontakten Kommissie als coördi nerende instantie op. Deze Kommissie treedt niet als contactpersoon met de werk gever op. Op centraal niveau werd in 1982 overleg gepleegd in het kader van de werkgelegen- heidsgesprekken. Verder kwamen de CAO 1982 en het Sociaal Plan Hattem aan de orde. Op lokaal niveau vonden gesprekken plaats omtrent de problemen die zich voordeden in (een) bepaalde vestiging(en). Ruime jas Tijdens de werkgelegenheidsgesprekken kwamen vooral de ontwikkelingen in de markt ter sprake. Deze kunnen immers ge volgen hebben voor de werkgelegenheid. Daarbij werd geconstateerd dat met betrek king tot die werkgelegenheid Heineken in een 'te ruime jas' zit. Naar verwachting zal een overplaatsingsbe- leid de vraag naar en het aanbod van per soneel per vestiging en tussen de vestigin gen weer op elkaar kunnen afstemmen. Als leidraad voor dat beleid zal gelden de door de Centrale Raad van Beroep gedane uitspraken en ontwikkelde criteria voor pas sende functies. In dit kader werd mede een overplaatsings regeling ontwikkeld, waarin de materiële gevolgen die aan overplaatsing zijn verbon den, werden vastgelegd. CAO Begin april 1982 zijn de voorstellen voor de CAO 1982 van de werknemersorganisaties ontvangen. De late start van dit overleg werd veroorzaakt door het feit dat een aan tal overheidsmaatregelen pas op een laat tijdstip werd vastgesteld. Naar aanleiding van de voorstellen zijn drie gesprekken gevoerd. Na samenspraak met de leden, lieten de werknemersorganisaties in augustus weten dat het bereikte accoord als een nieuwe CAO kon worden aange merkt. Wijzigingen De belangrijkste punten uit de CAO van 1982 zijn de volgende: - Handhaving twee extra vrije dagen (24, 31 december). - Looptijd: 1 januari-31 december 1982. - Eerdere toekenning vervangingstoeslag. - Regeling periodieken bij verminderde ar beidsprestatie als gevolg van medische oorzaken. - Verdubbeling percentage ploegentoeslag op zaterdag voor de volcontinudienst. - Uitbreiding basisvakantie met 1 dag. - Regeling aaneengesloten vakantie van 3 weken voor ploegenmedewerkers.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1982 | | pagina 5