Vrumona B.V. Vakantiewerkers en, later in het jaar, ook de stagiaires, hebben tijdens een aantal bij eenkomsten een toelichting gekregen op de op hen afgestemde veiligheidsvoor schriften. In het najaar namen de leden van de veilig heidscommissie deel aan een driedaagse cursus van het Veiligheidsinstituut. Thema van deze cursus was de plaats en taak van de veiligheidscommissie in relatie tot de Arbo-commissie van de O.R.. Tot slot is de totstandkoming van de Vru mona veiligheidsdocumentatiemap vermel denswaard. In deze map is over een aantal onderwer pen achtergrond informatie verzameld. Materiële veiligheidsvoorzieningen In het gehele bedrijf is het aanbrengen van de van toepassing zijnde veiligheidssigna lering voltooid. Tegelijkertijd is ook het lei dingsysteem voor het transport van agres sieve/gezondheids-schadelijke stoffen, voorzien van mediacodering. Na een inspectie van het Veiligheidsinsti tuut is onder andere het op het bedrijf aan wezige klimmateriaal gereviseerd of vervan gen. Technische voorzieningen zijn getrof fen teneinde de belading van de doppen- zolder en het betreden van de suikerbunker veiliger te maken. Verbeteringen op het gebied van de arbeidsomstandigheden In het afgelopen jaar stond de verbetering van bordessen en trappen centraal. Een groot aantal bordessen is aangebracht of aangepast teneinde de toegankelijkheid tot de procesapparatuur te verbeteren. De vaste trappen in het bedrijf zijn grotendeels voorzien van anti-slip treden. De geluidso verlast in de produktieruimten is geredu ceerd door het aanbrengen van geluidsiso- lerende plafonds. Het afgelopen jaar zijn de laatste gedeelten in dit opzicht aangepakt (colonne 5, depalletiseerruimte). Tegelijkertijd vond er waar mogelijk geluids in september is er een aanpassing van de Thuisverbruik-organisatie doorgevoerd. Dat was het gevolg van de concentratieten dens die zich aan de zijde van de handel ontwikkelde. De bewerking van de national-accounts en de groothandel werd ontkoppeld. De ver koopfunctie op groothandels- en detailhan delsniveau werd naar regio's ingedeeld. In de produktie vond een vereenvoudiging in de organisatiestructuur plaats. Door een samenvoeging van de Energie- en Storingsdienst en de Technische Dienst werd de mogelijkheid gecreëerd om slag vaardiger te werken. Door de overdracht van werkzaamheden van Administratie Financiën Nederland naar E.F.I. van Vrumona, zijn de afdelingen Fi nanciën en Plaatselijke administratie onder gebracht bij E.F.I. Daar werden ook.de financiële taken van het bedrijfsbureau naar overgeheveld. ARBEIDSOMSTANDIGHEDEN In het afgelopen jaar is een groot deel van de in het jaarplan vermelde zaken op het terrein van de veiligheid en de arbeidsom standigheden aangepakt. Inhakend op hetgeen er in de Arbowet ver meld staat is er de nodige aandacht gege ven aan veiligheidsvoorlichting en instruc tie. Zo hebben de groepsleiders Verpakken deelgenomen aan een tweedaagse cursus waarbij met name aandacht is besteed aan de veiligheid.en de arbeidsomstandighe den op de diverse colonnes. Halverwege het jaar is er een algemene voorlichting gegeven aan alle produktieme- dewerkers. Hierbij is o.m. door middel van dia's aange geven wat de meest voorkomende onveili ge en gevaarlijke situaties bij Vrumona zijn.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1982 | | pagina 19