gedi/tilleerden wijngroep ncdcrlond bu ARBO In het kader van de invoering van de eerste fase van de Wet Arbeidsomstandigheden in 1983 is in het afgelopen jaar aandacht besteed aan met name de veiligheid. Dat heeft geresulteerd in een inventarisatie van de in het bedrijf gevaarlijke stoffen ten be hoeve van een nader op te stellen ontrui mingsplan. Op het voetpad van de vesti ging Zoetermeer zijn duidelijke markeringen aangebracht. Bovendien zijn voor 15 man (waaronder de Bewakingsdienst) Brandweer- en E.H.B.O. cursussen georga niseerd. Op het gebied van welzijn heeft met name de geluidbescherming een rol gespeeld. De lawaaizönes waarbinnen de verplichting bestaat gehoorbeschermende middelen te dragen zijn vastgesteld. Voorts is in de Al- coholfabriek het geluidsniveau terugge bracht door middel van het isoleren van de graantpevoerleiding. In het kader van de Arbowet zijn instructies aan het personeel gegeven middels een filmpresentatie. Bovendien heeft een pre sentatie omtrent gehoorbeschermende mid delen plaatsgevonden. Tenslotte dient vermeld te worden dat in de nieuwe organisatie een veiligheidsfunctio naris benoemd is, die zich o.a. bezighoudt met het verzamelen en het verspreiden van kennis omtrent de Arbowet in het algemeen en veiligheid en milieu in het bijzonder. Opleidingen In het verslagjaar hebben de Slijtersver- koopgroep en de Verkoopgroep van de Wijnhandel Reuchlin deelgenomen aan een samenwerkingstraining. Bij deze trainingen ligt de nadruk op het functioneren van de medewerker in relatie tot zijn naaste omgeving. Uit de reacties van de deelnemers blijkt dat men de trai ning in het algemeen als zeer positief heeft ervaren. Inmiddels hebben gesprekken plaatsgevon den tussen de verkoopleiding en de afde ling C.T.V. op welke wijze in 1983 een ver volg aan deze aktiviteiten gegeven kan worden. Per 1 januari 1983 wordt een opleidings functionaris benoemd. Deze zal belast worden met het begeleiden en het coördineren van met name techni sche opleidingen alsmede het uitvoering geven aan de voortgang van de zoge naamde functiegerichte opleidingen. In het kader van de gedeeltelijke invoering in 1983 van de Arbowet heeft de veiligheids functionaris een uitgebreide Arbocursus gevolgd om de invoering van deze wet op optimale wijze te kunnen begeleiden. Buiten de hierboven genoemde specifieke gevallen hebben 64 werknemers van de GWN deelgenomen aan vakgerichte cur sussen, hetgeen een deelnemingspercenta ge van 30 van de totale bezetting bete kent. ■Van de 68 cursisten zijn er 34 in 1982 ge- gang van zaken met betrekking tot D.T.I./ D.G.M.. Tenslotte is de produktieverdeling Zoeter- meer/Leeuwarden uitvoerig aan de orde geweest. Veel aandacht werd door de O.R. besteed aan geluidmeting, met name in de Alcohol- fabriek en in de Bottelarij. Tenslotte is de O.R. uiteraard regelmatig betrokken geweest bij de algemene gang van zaken binnen de werkmaatschappij. de cursussen gevolgd variërend van Hy- drauliek/Pneumatiek tot cursussen Storings dienst/lassen. Een volledige opsomming zou in dit kader te ver voeren. Bedrijfsgezondheidsdienst Het ziekteverzuim binnen GWN lag dit jaar, evenals voorgaande jaren, opnieuw bene den het landelijk gemiddelde, hetgeen een verheugend feit mag worden genoemd. Eveneens verrassend laag is het aantal on gevallen dat plaats heeft gevonden. Dit is beperkt gebleven tot 1 geval in Hattem, 1 geval in Zoetermeer en 1 geval in Leeuwar den. Als verbetering mag aangemerkt worden dat de vestiging Zoetermeer op korte ter mijn zal beschikken over de apparatuur om het tweejaarlijkse audiometrie-onderzoek te verrichten. Tenslotte dient vermeld te worden dat in 1982 de vestiging Leeuwarden een nieuwe bedrijfsarts heeft gekregen in de persoon van dr. Pasma. Vestiging Hattem Zoals inmiddels bekend is werd op 18 mei 1981 door de Directie een adviesaanvraag start met een cursus terwijl de andere helft een in voorgaande jaren aangevangen cur sus voortzette. Voorbeelden van veel ge volgde cursussen zijn de Vinologenoplei- ding/Opleiding Wijncertificaat voor de Wijn specialisten, alsmede talencursussen voor diegenen met veelvuldig buitenlandse con tacten. In de produktie werden verschillen- gedaan aan de O.R. van de vestiging Hat tem, betreffende het voorgenomen besluit tot sluiting van deze vestiging. Na veelvul dig overleg werd op verzoek van de O.R. besloten een werkgroep in te stellen, die een laatste onderzoek zou verrichten naar de levensvatbaarheid van de vestiging. Dit onderzoek ging in oktober 1981 van start. In januari 1982 werden de resultaten van dit onderzoek gepresenteerd in de vorm van een advies aan de Ondernemingsraad. De O.R. concludeerde in zijn advies, dat op grond van het onderzoek mogelijkheden gezien werden voor de vestiging Hattem als produktie-vestiging binnen de Heine- ken-organisatie. Besluit Na uitvoerige bestudering en overweging van alle beschikbare gegevens heeft de Di rectie echter moeten concluderen, dat het onderzoek geen mogelijkheden tot handha ving van de vestiging Hattem had opgele verd. Dientengevolge werd op 24 maart 1982 aan de Ondernemingsraad meegedeeld dat de Directie, met instemming van de Raad van Commissarissen, besloten had de vestiging met ingang van 1 april 1983 te sluiten. Het personeel van de vestiging Hat tem, alsmede de werknemersorganisaties zijn dezelfde dag eveneens van het besluit op de hoogte gesteld. Nadat het besluit tot sluiting definitief ge worden was, werd in overleg met de be trokken werknemersorganisaties en in aan wezigheid van een vertegenwoordiging van de O.R. een Sociaal Plan opgesteld. Dit plan kwam op 12 november jongstleden gereed. Het Sociaal Plan voorziet onder an dere in afspraken betreffende de mogelijk heden van overplaatsing van personeel naar andere Heineken-vestigingen. Tevens staan in het Sociaal Plan de navolgende re gelingen vermeld:

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1982 | | pagina 17