gedi/tilleerden uuijngroep nederlond bv kiezen voor een ander bewakingssysteem, zodat een nieuw dienstrooster per 1 sep tember 1982 kon worden ingesteld. Aangezien het rooster in zeer nauw overleg met de bewakingsdienst was opgesteld, werden genoemde wijzigingen zonder noe menswaardige discussies en na een posi tief advies door de O.R. afgerond. Het tweede advies betrof de overplaatsing van de advocaatproduktie van Hattem naar Leeuwarden. Door de sluiting van de vestiging Hattem was het noodzakelijk de produktie van ad vocaat in één van de twee andere vestigin gen voort te zetten. Gezien de geschiktheid qua lay-out en in richting van de vestiging Leeuwarden, werd deze vestiging gekozen. Temeer daar het produceren en bottelen van advocaat in Leeuwarden geheel overeenstemde met de in 1981 geformuleerde beleidsdoelstellin gen met betrekking, tot deze vestiging. Na enige discussie omtrent het aantal over te plaatsen medewerkers uit Hattem naar Leeuwarden werd door de O.R. positief ad vies uitgebracht. In verband met de advo caatproduktie in Leeuwarden zullen twee advocaatbereiders (vanwege hun specifie ke kennis) alsmede één nog nader te bepa len medewerker uit Hattem worden overge plaatst. Wijzigingen Tenslotte werd een advies gevraagd om trent een organisatiewijziging binnen de vestiging Zoetermeer. Gewijzigde marktomstandigheden en een tegenvallende marktontwikkeling maakten veranderingen noodzakelijk. Die betroffen niet alleen de produktieafdelingen maar ook marketing en verkoop. De veranderingen binnen produktie leidden tot verbetering van de efficiency. De marke ting- en verkooporganisatie werd meer op de markt afgestemd. Veel aandacht werd door de onderne mingsraad besteed aan duidelijke taakver deling en de afbakening van verantwoorde lijkheden in de nieuwe organisatie. Tevens werd er van de zijde van de O.R. op aangedrongen - daar waar door bunde ling van functies of het opheffen van afde lingen medewerkers overbodig zouden worden - niet te volstaan met het strak toe passen van de regelingen die staan ver meld in het Handboek P.Z.. In het alge meen kan gesteld worden dat het overleg tussen O.R. en bestuurder op constructieve wijze heeft plaatsgevonden, waarbij één punt nader aandacht verdient. In verband met het voorkomen van onrust in de organi satie werd door de bestuurder, na overleg met de O.R., geheimhouding opgelegd. In een later stadium bleek dit voor de O.R. bezwaarlijk te zijn omdat dit het informatieve contact met de achterban bemoeilijkte. De keuze die bij het behandelen van dit soort ingrijpende veranderingen gemaakt moet worden - het al of niet opleggen van geheimhouding - is geen gemakkelijke om dat veelal tegenstrijdige belangen een rol spelen. Uiteindelijk werd na enige discussie hier omtrent positief advies gegeven. Personeelsbezetting Naast de bovengenoemde adviesaanvra gen zijn uiteraard meerdere zaken in de O.R. aan de orde gesteld. Een voortdurend punt van gesprek vormde daarbij de perso neelsbezetting. Middels een presentatie werd de O.R. in kennis gesteld van het finan ciële reilen en zeilen Van G.W.N. Tevens werd een uitgebreide uiteenzetting gegeven door de exportgroep omtrent de Voor GWN had de ondernemingsraadver kiezing een apart karakter. De organisatie van de OR-en in relatie tot de vestigingen onderging een drastische wijziging. Voor heen bestond er voor elk van de vestigin gen, Zoetermeer, Leeuwarden en Hattem, een eigen O.R.. Nu werd gekozen voor één O.R. met onder deelcommissies voor Leeuwarden en Zoeter meer. In verband met de speciale problematiek rond de vestiging Hattem werd de onderne mingsraad daar in de oude vorm gehand haafd. Daar komen we in een volgend hoofdstuk uitvoerig op terug. O.R. GWN Het afgelopen jaar werd door de uit negen leden bestaande ondernemingsraad (Zoe termeer 7, Leeuwarden 2) een drietal ad viesaanvragen behandeld. Het eerste advies betrof een roosterwijzi- ging van de Bewakingsdienst. In overleg met de bewaking is besloten te

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1982 | | pagina 16