O Commercie Heineken Nederland B.V. In 1982 werd, na advies van de Centrale Ondernemingsraad, besloten tot de overna me van Brouwerij De Ridder B.V. te Maas tricht. Het hier werkzame personeel is per 1 juli 1982 in dienst getreden van Heineken Brouwerijen B.V. Over deze overname is ook overleg ge pleegd met de werknemersorganisaties. In het najaar van 1982 is besloten de bij Distilleerderij Hennekens te Beek werkzame personeelsleden in dienst te laten treden van Heineken Brouwerijen B.V. Daartoe is overleg gepleegd met de Centrale Onder nemingsraad. De indiensttreding wordt per 1 januari 1983 effectief. Kelderbier De voortgang van het Kelderbierproject heeft in 1982 geleid tot een uitbreiding van de bemanning van de Centraal Commer cieel Technische Dienst. Er werd ook een Centraal Installatieteam Kelderbier inge steld. Afhankelijk van het tempo waarin de Kel- derbierinstallaties bij onze horeca-afnemers worden geplaatst, zal ook de bezetting van de groep Physieke Distributie worden aan gepast. Bettoweg In 1982 vond de opheffing van het depot Bettoweg plaats. Dit depot werd ondergebracht bij de Dran kenhandel Havenstad in Rotterdam. De ge volgen voor het hierbij betrokken personeel zijn beperkt gebleven. Daar waar noodza kelijk zijn tot tevredenheid van alle partijen oplossingen gezocht en gevonden. Ploegendienst Door de sluiting van de Amstel Brouwerij aan de Mauritskade te Amsterdam werd het noodzakelijk de binnen het depot Bullewijk geldende drie-ploegendienst, terug te bren gen naar een twee-ploegendienst. De betreffende Ondernemingsraad en de personeelsleden werden betrokken bij de formulering van een afbouwregeling. O.R. Horecagebieden Met de Ondernemingsraad Horecagebie den werd in z'n eerste levensjaar in open en constructief overleg overeenstemming bereikt over een aantal zaken. Te noemen valt de verhuizing van het hore- cagebied Amsterdam/Utrecht naar Hoofd dorp en de verplaatsing van activiteiten van Drankenhandel Timmermans B.V. in Gen nep naar Horst. Binnen de horecagebieden zijn zogenaam de Onderdeelcommissies ingesteld. Bedrijfsgezondheidszorg In 1982 is voortgang gegeven aan de zo genaamde COPIH-onderzoeken binnen de horecagebieden. Er is ook een start gemaakt met een spe ciale keuring voor vrachtwagenchauffeurs. De aanleiding hiertoe is een door de over heid ingestelde verplichting. Daarin staat dat in 1983 vrachtwagenchauffeurs in het bezit moeten zijn van een gezondheidsver klaring. Taak/relatie In zowel de Thuisverbruik- als de Horeca- organisatie werd in het verslagjaar voort gang gegeven aan de taak/relatietrainingen die verzorgd werden door het Raadgevend Bureau Kinheim. Over het algemeen wer den deze trainingen door de deelnemers positief ervaren. Leidinggeven De afdeling C.T.V. zette een Praktikum Lei dinggeven op. Daaraan is door een aantal medewerkers uit de operationele- en stafafdelingen deel genomen. Door dezelfde afdeling is een inventarisatie gemaakt van de opleidingsbehoeften bin nen de horecagebieden. Aan de hand van de uitkomsten zal een op leidingsplan worden opgesteld. Horeca-organisatie In 1982 heeft zich in deze organisatie een groot aantal ontwikkelingen en veranderin gen voorgedaan. Dat had consequenties op het organisatori sche en personele vlak. Deze zaken waren enerzijds een gevolg van het uitwerken van de destijds opgerichte organisatie van ho recagebieden. Anderzijds waren ze een gevolg van de toegenomen concurrentiedruk, waardoor aanpassingen noodzakelijk waren. Met betrekking tot de horecagebieden zijn de volgende zaken vermeldenswaard:

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1982 | | pagina 11