23 Wat is er gedaan Buiten de opleidingen, die onder de zorg van CTV vallen, vinden nog andere activiteiten plaats. De afde ling opleidingen van Heineken Technisch Beheerverzorgde in het afgelopen jaar een aantal opleidin gen voor functionarissen (uit de ei gen organisatie) die naar het bui tenland worden uitgezonden. Tenslotte dienen nog vermeld te worden de opleidingen die door de In de afdeling brouwen zijn enkele functies, laatstelijk die van filterman, gedefinieerd. Ook in Den Bosch is de functiege richte opleiding van start gegaan. De inbreng van het bedieningspersoneel van deze afdeling in de instructies is groot. In Amsterdam werd de f.o.-metho diek in het afgelopen najaar door de plaatselijke opleidingsfunctionaris geïntroduceerd. afdeling Management Develop ment verzorgd werden, evenals die welke van bedrijfswege op de ver schillende vestigingen plaatsvon den. De methode van functiegericht oplei den is inmiddels op alle vestigingen geïntroduceerd. Gewerkt wordt van uit de hiervoor omschreven basisge dachten, met aanpassingen in ver band met plaatselijke omstandighe den. De methodiek is echter zo ge standaardiseerd dat onderlinge uit wisseling mogelijk is. De voornaamste kenmerken van functiegericht opleiden zijn: - de instructieboeken worden sa mengesteld door het erbij betrok ken kader met een adviserende en corrigerende inbreng van het be dieningspersoneel. - het instructiemateriaal is gericht op de bestaande apparatuuren het proces. - het kader geeft aan, wat op elke plaats „gekend en gekund" moet worden. - de chefs dragen zorg voor de op leiding en het opgeleid zijn van hun medewerkers. - het materiaal moet up to date blij ven. Met name in Zoeterwoude is dit type opleiding reeds gedurende langere tijd aan de orde, met name in de bot telarij.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1980 | | pagina 24