Ondernemings- radenwerk AR VERSLAG EDERLANDS 14 Hat tem Zoeterwoude, beslagen ten ijs komen Terugblik Een ander deel van het Ikon-rapport had betrekking op de dranken, die in de vestiging te Hattem worden ge produceerd of gebotteld. Zoals be kend is zijn dit onder andere advo caat, sherry, vruchten- en tafelwij nen. Een aantal ingrijpende maatregelen zou moeten worden genomen. Als eerste maatregel werd in overleg met de OR-Hattem besloten dat door de vermindering van het totaal te produ ceren volume de personeelsbezet ting dienovereenkomstig zou worden aangepast. Het besluit betekende dat natuurlijk verloop niet zou worden aangevuld. Een tweede maatregel was het instel len van werkgroepen, die tot taak kregen te onderzoeken welke andere activiteiten in Hattem verricht zouden kunnen worden. Antwoord diende te worden gegeven op de vragen: - Kan de vestiging Hattem bepaalde activiteiten voor de groep Fris dranken uitvoeren - Kan de vestiging Hattem in aan merking komen als hoofdzetel van het in ontwikkeling zijnde horeca- gebied Overijssel/Veluwe? - Kan de vestiging Hattem betrok ken worden bij de physieke distri butie van de bier- of de frisdran kenorganisatie? Op 12 december 1980 is tijdens de overlegvergadering Hattem door de voorzitter uiteengezet, dat de werk groepen de verschillende studies hadden voltooid. Afgesproken is toen dat in januari 1981 alle studies afzon derlijk met de OR-Hattem zouden worden besproken. Aan de OR-Hattem is voorts meege deeld dat deze alle gelegenheid zal krijgen om elke nieuwe suggestie zij nerzijds bij de bespreking van de Hattem-problematiek in te brengen. Hetgeen aan de OR-Hattem is mee gedeeld, is diezelfde dag uiteengezet aan het voltallige personeel van de vestiging Hattem. Sinds vorig jaar april worden de nieuwe produktiemedewerkers ge durende een opleidingsperiode van twee maanden grondig op hun taak voorbereid. Het programma voor de opleiding werd in eigen huissamengesteld. Het is bestemd voor drie sectoren van de produktie, te weten de verpak kingsafdeling, het intern transport en de technische afdelingen. Allereerst wordt aandacht besteed aan de introductie, het wegwijs maken van de nieuwe medewerkers. Zij ontvangen allerlei informatie, mondeling zowel als schriftelijk, om hen in staat te stellen zich snel thuis te voelen in de Heineken organisatie in het alge meen en in hun toekomstige afdeling in het bijzonder. Voor dit introductie- en informatiegedeelte zijn enkele dagen uitgetrokken. Het overgrote deel van het program ma bestaat uit de eigenlijke oplei ding. Deze omvat zowel praktijk (aan de machine) als theorie en wordt ge geven volgens de methode van func tiegericht opleiden. De eigenlijke opleiding wordt afge sloten met een samenvattende be spreking, waarna nog een kennisma kingsdag volgt voor de deelnemers en hun introducé(e)s. Aan het einde van het verslagjaar konden wij terugzien op ruim één jaar werken in en met de nieuwe overlegstructuur. Op 1 september 1979 werd de nieuwe Wet op de Onderne mingsraden van kracht. Als gevolg hiervan kreeg de ondernemingsraad meer bevoegdheden met betrekking tot het recht van initiatief, het uit brengen van advies, het geven van instemming en het recht van infor matie. Het overleg tussen de onder nemingsleiding en de (C)OR vindt nu plaats in de zogeheten overlegverga dering. De eerste ervaringen met de nieuwe wet, aldus ons vorige verslag, duid den erop dat wij op de goede weg waren. Het achter ons liggende jaar heeft deze mening bevestigd. Wat de uitwisseling van informatie betreft heeft het eerste jaar „werken met de nieuwe wet" aangetoond, dat nog gezocht wordt naar het optimaal functioneren, van beide zijden, op dit gebied. Aan de ene kant gaat het om het geven van alle benodigde infor matie door de leiding; aan de andere kant wordt het optimaal functioneren bepaald door de wijze waarop de in formatie wordt gehanteerd. Onzerzijds zal alles in het werk gesteld worden om de raadsle den in staat te stellen zo goed mogelijk te functioneren. Dat het inspelen op de nieuwe wet ook in andere opzichten geen een voudige zaak bleek te zijn, kwam tot uitdrukking in een meningsverschil, op een tweetal punten. Enerzijds be stond er een meningsverschil tussen

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1980 | | pagina 15