Van vestiging tot vestiging to Werkonderbreking Den Bosch Mauritskade, hoe is de stand? Wij volstaan met het geven van een kort overzicht van de gebeurtenis sen. In de eerste maanden van 1980 heeft onder de leden van de Industriebond FNV een discussie plaatsgevonden over de door het ka binet aangekondigde loonmaatregel In dat verband heeft de in de Bossche vestiging functionerende Bedrijfsle- deng roep (BLG) onderzocht of de be reidheid bestond tot het houden van werkonderbrekingsacties. Vervol gens is onzerzijds aan de districtsbe stuurder van de Industriebond de vraag voorgelegd of een eventuele werkonderbrekingsactie tegen Heineken dan wel tegen de over heid was gericht. Vanuit de vak vereniging werd daarop gesteld dat een dergelijke actie zich zou richten tegen de door de overheid aangekon digde maatregel. Van bedrijfswege werd hierop verklaard dat men het met een op deze gronden te houden werkonderbreking niet eens kon zijn. Tegen een door de regering te nemen loonmaatregel, langs democratische weg tot stand gekomen, diende niet via een werkonderbrekingsactie, die schadelijke gevolgen voor het bedrijf zou hebben, geprotesteerd te wor den. Na vele interne besprekingen binnen de Industriebond FNV en gesprekken een districtsbestuurder van de Indus triebond FNV, afspraken gemaakt, in houdende dat geen werkonderbre kingsactie op 4 maart zou worden ge houden. Door een kleine groep me dewerkers werd echter toch het werk neergelegd. De Industriebond FNV ging kort hierop achter deze werkon derbreking staan. Buiten de poort verzamelde zich ver volgens een groot aantal bedrijfsge- noten. Alleen de afdelingen ziederij, energiedienst, gistkelderen bewa- werkten ongestoord verder. De werkonderbreking heeft in haar geheel vierentwintig uur geduurd. vestigingen. Onder de opvallende gebeurtenissen of ontwikkelingen, die zich in het af gelopen jaar in onze vestigingen heb ben voorgedaan, valt uit Den Bosch de werkonderbreking te vermelden die begin maart 1980 werd gehou den. De in dit artikel opgenomen cijfers hebben uitsluitend betrekking op het personeel werkzaam in en ten behoe ve van de produktie. De te treffen voorzieningen in ver band met de komende sluiting van de vestiging aan de Mauritskade te Am sterdam zijn momenteel in volle gang. Behoudens de sluiting van enkele kelderafdelingen gaf de afbouw op het technische vlak weinig activitei ten te zien. Een begin is gemaakt met het ont mantelen van de reeds gesloten afde lingen. In het verslagjaar nam het totale per soneelsbestand van de vestiging af van 522 tot 444* In het kader van de afbouw wordt over een periode van vijf jaar (1978 tot eind 1982) het aantal ploegen ge leidelijk teruggebracht. In het brouw huis en de wortkoeling elk liep het aantal ploegen terug van vijf naar vier, in de gistkelder van vijf naar drie en in de afdeling verpakken van acht naar zeven. Een belangrijke taak bij de overplaat sing is weggelegd voor de daartoe ingestelde begeleidingscommissie. Mede door haar inzet zijn de over plaatsingen, die in 1980 noodzakelijk waren, over het algemeen zonder noemenswaardige problemen verlo pen. Van de 51 overgeplaatste medewer kers hebben 23 een functie aanvaard in een van de Amster damse vestigingen. Van de overigen vertrokken 21 medewerkers naar Zoeterwoude en 7 naar andere met de bedrijfsleiding werd onzer zijds besloten op 3 maart 1980 een discussiebijeenkomst (in de kantine van de brouwerij) toe te staan. Op deze wijze waren de leden van de In dustriebond in de gelegenheid een daad te stellen in het kader van hun ongenoegen metdedoorde regering aangekondigde maatregel. Vervolgens zijn tussen de bedrijfslei ding en de BLG, in aanwezigheid van

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1980 | | pagina 11