Sluiting vestiging Mauritskade Amsterdam Over de ontwikkelingen binnen haar arganisati horeca-leiding periodiek contact n^fte Centn Ondernemingsraad (COR). Ook 'möe afgelopi werd de desbetreffende commiyie vgn d^O uitvoerig geïnformeerd over eerrSSfïïal aspect! betrekking tot de invoering van de horecagebieden, met name op personeelsgebied. Ten aanzien van de instelling van zogenoemde personeelscommissies als vertegenwoordigende organen van de medewerkers van de verschillende horecagebieden, wordt verwezen naar het hoofdstuk Ondernemingsradenwerk, elders in deze uitgave. De eerste ervaringen met de nieuwe wijze van geïntegreerde bewerking van de horecamarkt zijn gunstig te noemen. Vanzelfsprekend is met name in het eerste ingestelde horecagebied Limburg het aanpassings- en gewenningsproces niet zonder problemen tot stand gekomen. Mede echter dankzij de instelling en de inzet van alle betrokken medewerkers is het inspelen op de nieuwe situatie bevredigend verlopen. Het werken in de nieuwe organisatie wordt zeer nadrukkelijk als positief ervaren. Ook bij onze relaties is de nieuwe wijze van marktbewerking bijzonder goed overgekomen. Met name het verbeterde contact, zowel vanuit de markt naar het verkoopkantoor als omgekeerd, geeft aan dat onze afnemers de aanwezigheid van Heineken in hun gebied op waarde weten te schatten. In de vorige verslagperiode is medegedeeld dat na uitvoerig overleg met de werknemersorganisaties en de Ondernemingsraad (OR)-Mauritskade, respectievelijk de Centrale Ondernemingsraad, besloten was de activiteiten van de brouwerij aan de Mauritskade te Amsterdam af te bouwen, om vervolgens rond 1982 deze vestiging te sluiten. Na de bekendmaking hiervan zijn besprekingen gevoerd met de Ondernemingsraad Mauritskade over het afbouwplan, te weten het in fasen beëindigen van de werkzaamheden in de verschillende afdelingen. Het afbouwplan kwam in december 1978 gereed. Nadat de OR-Mauritskade dé inhoud van dit plan had goedgekeurd, is het aan alle medewerkers van de brouwerij Mauritskade toegestuurd. Over de inhoud van de overplaatsingsregeling Amsterdam/Mauritskade - Zoeterwoude werden met de werknemersorganisaties besprekingen gevoerd. Via de 'COR-overlegcommissie overplaatsingsregelingen' werden de mdèrnemingsraad Mauritskade en de COR rnmerd over de stand van zaken rond de ;ekirJjen met de werknemersorganisaties, terwijl de tis^e zelf suggesties met betrekking tot de inhoud darfegeling deed. in de zomer van 1979 werd met de werknemersorganisaties overeenstemming bereikt over de inhoud van de overplaatsingsregeling. In de daarna volgende gesprekken met de OR-Mauritskade en de COR hebben deze te kennen gegeven akkoord te gaan met de inhoud van de overplaatsingsregeling, nadat over de wijze van toepassing van de regeling en met name over de interpretatie van een aantal punten daaruit, afspraken waren gemaakt. Het op 22 juni 1978 uitgebrachte voorlopige advies ten aanzien van de sluiting van de brouwerij, werd door de OR-Mauritskade en de COR omgezet in een positief advies zonder voorbehoud, hetgeen in de COR-overlegvergadering van 4 december 1979 is geformaliseerd. Met de geleidelijke afbouw van de brouwerij is in het afgelopen jaar een begin gemaakt. In de zomer van 1979 werd de mouterij gesloten. Ook de vatencolonne werd buiten bedrijf gesteld. Het personeelsbeleid is er op gericht de gevolgen van de afbouw voor het personeel zoveel mogelijk te beperken. Alle in dit verband noodzakelijke herplaatsingen zijn, dan wel worden, in nauw overleg met de betrokkenen en met de daartoe ingestelde begeleidingscommissie tot stand gebracht. Deze commissie heeft bij de herplaatsing een belangrijke taak. Zij brengt advies uit, heeft een stem in het herplaatsingsbeleid en begeleidt de individuele medewerkers. De begeleiding is er op gericht de aanpassing aan de nieuwe functie zo soepel mogelijk te laten verlopen. In een enkel geval, waarin de aanpassing aan de nieuwe functie niet naar verwachting verliep werd aan betrokkene een andere functie aangeboden. Zoals in het afbouwplan is vastgelegd, is het uitgangspunt dat alle daarvoor in aanmerking komende functies in de andere Amsterdamse vestigingen (Stadhouderskade, Weteringplantsoen en Bullewijk) in eerste instantie gereserveerd worden voor medewerkers van de Mauritskade. Op grond hiervan zijn in de verslagperiode 33 medewerkers van de Mauritskade naar deze vestigingen in Amsterdam overgeplaatst. Het betreft hier medewerkers, die allen zelf naar de desbetreffende functie gesolliciteerd hebben. Uit de gegadigden wordt steeds, in overleg met de begeleidingscommissie, die sollicitant voor de functie in Amsterdam voorgedragen voor wie de overplaatsing naar Zoeterwoude het meest bezwaarlijk is. Ook is reeds een aantal medewerkers, na hiertoe de wens te kennen te hebben gegeven, op eigen verzoek naar vestigingen buiten Amsterdam overgeplaatst. Voor de 'achterblijvers', die tijdens de afbouwperiode onder soms moeilijke omstandigheden hun werkzaamheden moeten verrichten, is een woord van waardering voor de getoonde inzet en betrokkenheid hierzekeropzijn plaats. 6

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1978 | | pagina 8