Arbeids voorwaarden Commercie Divisie Nederland Groep Frisdranken Groep Gedistilleerd en Wijn Personeelzaken iilliiiiiimimilliii Aan het einde van het verslagjaar vonden overeenkomstig het in het verslagjaar 1975/1976 genomen besluit tot verplaatsing van de landelijke commerciële diensten van de Divisie Nederland naar Zoeterwoude, de eerste afdelingsverhuizingen vanuit Amsterdam plaats. Voor het einde van het kalenderjaar zal deze overplaatsing zijn voltooid. De in 1977 gewijzigde opzet van de thuisverbruik- organisatie heeft een positieve uitwerking gehad. De relatie met onze afnemers kon daardoor worden verstevigd. In dit boekjaar is besloten de marketingafdeling vanuit Amsterdam niet naar Zoeterwoude over te plaatsen, doch naar Bunnik, teneinde een direct contact met verkoop en produktie mogelijk te maken. De verkoopactiviteiten van de Gedistilleerd Groep Nederland en de Wijn Groep Nederland werden beide in Schiedam gesitueerd, terwijl de leiding van beide afdelingen in één hand kwam. Een en ander resulteerde onder meer in de instelling van één verkoopbinnendienst thuisverbruik. De nieuwe distilleerderij, de alcoholfabriek en het kantoor in Zoetermeer, waarvan de bouw dit boekjaar werd gestart, zullen in 1979 in bedrijf worden gesteld. In overleg met de werknemersorganisaties kwam een overplaatsingsregeling tot stand voor het personeel, dat thans werkzaam is in Schiedam en Rotterdam. Ook de marketingafdeling zal in Zoetermeer worden gehuisvest. Aan het einde van het boekjaar werd de personele organisatiestructuur voor de nieuwe vestiging Zoetermeer vastgesteld na voorafgaand overleg met de Schiedamse ondernemingsraad. Voortvloeiend uit een in het vorige verslagjaar tot stand gekomen hergroepering, werd het Bureau Coördinatie Ondememingsradenwerk en Personeelinformatie aan de dienst Personeelzaken van de Divisie Nederland toegevoegd. In de loop van januari 1978 dienden de werknemersorganisaties hun voorstellen tot wijziging van de CAO voor 1978 in. De voorstellen, die in hun totaliteit werden besproken, hielden twee essentiële zaken in, te weten: - de vakverenigingen toonden zich bereid pas op de plaats te maken in de loonsfeer, met andere woorden, genoegen te nemen met alleen de uitkering van de prijscompensatie; eisen tot een extra loonstijging boven de prijscompensatie bleven ditmaal achterwege; een aantal verlangens in het secundaire vlak brachten echter wel aanzienlijke financiële gevolgen met zich mee - in het jaar 1978 wilden de vakverenigingen komen tot vaststelling van een zogenaamde APO (arbeids plaatsenovereenkomst). De belangrijkste uitkomsten van de onderhandelingen op materieel terrein waren: 5

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1977 | | pagina 7