EFI Sinds april 1977 is men binnen de nieuwe horeca- organisatie bezig geweest met de voorbereiding van de invoering van een nieuwe organisatie. Dit werk heeft intussen geresulteerd in de vorming per 1 april 1978 van het eerste horecagebied, te weten het horecagebied Limburg. Ten behoeve van de invoering van de organisatie in Limburg is een begeleidingsplan opgesteld. Dit plan bestaat uit drie onderdelen: de personele regelingen, de introductie in de nieuwe organisatie en opleiding en training. Als gevolg van het feit dat de eigen dranken groothandels onderdeel gaan uitmaken van de geïntegreerde horeca-organisatie is reeds in 1976 besloten tot de harmonisatie van arbeidsvoorwaarden. Dit betekent dat in de afgelopen jaren geleidelijk alle arbeidsvoorwaarden van de eigen drankengroothandels op hetzelfde niveau zijn gebracht als die van Heineken Brouwerijen B.V. Nu dit project is afgerond is besloten per 1 januari 1979 het dienstverband van de medewerkers in dienst van de drankengroothandels om te zetten in een dienstverband met Heineken Brouwerijen B.V. Veel aandacht zal in de toekomst worden besteed aan de wijze waarop de horeca-organisatie zal worden voorbereid op de eisen die de nieuwe wijze van marktbewerking gaat stellen. Een belangrijk onderdeel van deze voorbereiding is de opleiding en training. De horeca-leiding heeft over de ontwikkelingen binnen haar organisatie eens per half jaar contact met de Centrale Ondernemingsraad. Ook uit de reacties van de COR blijkt dat het vertrouwen gerechtvaardigd is, dat de belangen van de medewerkers in de veranderende organisatie op de juiste wijze worden behartigd. In het begin van het verslagjaar werd op ons verzoek door een interne studiegroep rapport uitgebracht over het eventueel instellen van een EFI-groep (Economische Zaken, Financiën en Informatie verwerking) binnen de Divisie Nederland in het kader van de bundeling van onze activiteiten op de Nederlandse markt. De conclusie van dit rapport was dat voor de Divisie Nederland, waarin alle activiteiten voor de Nederlandse markt zijn geconcentreerd, een eigen EFI-groep zou moeten worden geformeerd. Dit voorstel werd door de ondernemingsleiding overgenomen. De Centrale Ondernemingsraad adviseerde terzake positief. De EFI-groep Nederland zal de diensten Planning Control en Administratie Financiën omvatten. In laatst genoemde dienst worden alle administratieve activiteiten van de in Nederland werkzame onderdelen van de divisie gecoördineerd. Binnen de Concernstafdienst EFI zal een Automatiseringsgroep worden ingesteld, waarin alle deskundigheid ten aanzien van informatiesystemen en computerapparatuur wordt gebundeld. Ook de afdelingen Economische Zaken, Financiën en Interne Accountantsdienst blijven onder deze Concernstafdienst ressorteren. Als vestigingsplaats voor de Automatiseringsgroep en een aantal afdelingen van de dienst Administratie Financiën, tot dusver in Rotterdam gehuisvest, werd gekozen voor Zoeterwoude. Ook enkele afdelings onderdelen uit Amsterdam zullen in 1979 naar Zoeterwoude verhuizen. Deze beslissing betekent dat circa 150 medewerkers zullen worden overgeplaatst. Het kantoorgebouw aldaar wordt hiertoe met nog een vleugel uitgebreid. De wijzigingen in de organisatie zijn met ingang van 1 oktober 1978 ingegaan. Als uitgangspunt voor de overplaatsingsregeling is de bestaande regeling Schiedam/Zoetermeer voorgesteld. Hierover zal met de werknemersorganisaties, met de Centrale Ondernemingsraad en met de Rotterdamse ondernemingsraad nog overleg plaatsvinden.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1977 | | pagina 6