Beoordeling Divisie Nederland Studieregelingen De afdeling Commerciële Opleiding en Training hield zich naast de gebruikelijke activiteiten ten aanzien van onze commerciële medewerkers, in het afgelopen jaar in het bijzonder bezig met enige speciale trainingsprojecten. Deze betroffen enkele organisatiewijzigingen zoals bijvoorbeeld de invoering van het horecagebied Limburg. Er werd een begin gemaakt met een speciale cursus voor wachtchefs en groepsleiders produktie. Deze cursus zal, te beginnen met het nieuwe boekjaar, over een periode van enkele jaren voor het gehele middenkader worden gehouden. Het programma is vooral gericht op leidinggeven en samenwerken, terwijl speciale aandacht aan beoordelingsvaardigheid wordt besteed. In het verslagjaar werden ruim 300 deelnemers aan cursussen in de commerciële sector geregistreerd. De opleidingen in de brouwerijen, georganiseerd onder beheer van de plaatselijke personeeldiensten, vonden op de gebruikelijke wijze plaats. Van de vele soorten cursussen vermelden we die met het grootste aantal deelnemers: brouwerij-techniek, procesgang verpakken, procesoperator, onderhoud en bediening, vrij programmeerbare units, sluittechniek, pneumatiek en hydrauliek, meet- en regeltechniek, EHBO en bedrijfsbrandweer. In totaal waren er 875 deelnemers. De inbedrijfstelling van de nieuwe distilleerderij en alcoholfabriek in Zoetermeer zal uiteraard speciale eisen aan de opleiding van het kader en het produktiepersoneel stellen. Hierbij wordt de methode van functiegerichte opleiding toegepast. De leidinggevende is daarbij verantwoordelijk voor de opzet van de opleiding van zijn medewerkers. Ter voorbereiding dient hij, zowel binnen als buiten de onderneming, alle benodigde informatie te verzamelen en te bestuderen, waardoor hij zichzelf tegelijkertijd in belangrijke mate opleidt. Geholpen door een deskundige worden door hem operationele functiebeschrijvingen opgesteld en de verschillende opleidingsprogramma's gemaakt. De feitelijke opleiding van het personeel door de chef vormt de laatste fase in de voorbereiding op het in bedrijf nemen van de nieuwe produktie-eenheid. Naast de eerdergenoemde activiteiten binnen of vanuit het bedrijf kennen we ook nog studieregelingen voor de individuele medewerker. Afhankelijk van de relatie tussen de uitgeoefende functie en de gekozen studie vindt subsidie of volledige vergoeding plaats. In het afgelopen jaar werd 54 maal subsidie en 267 maal volledige kostenvergoeding toegekend. De systematische beoordeling van het personeel boven de CAO vindt in ons bedrijf reeds vele jaren plaats. Vorig jaar is besloten om ook in de CAO-sector beoordelingen te doen plaatsvinden. Overtuigd van de noodzaak om goed voorbereid te starten is intern een aantal experimentele cursussen voor beoordelaars gegeven. De resultaten hebben geleid tot een programma, waarmee in het najaar van 1978 een begin zal worden gemaakt. Met dit cursusproject zullen enige jaren gemoeid zijn. Een en ander betekent, dat aan het besluit, om ook voor de medewerkers vallend onder de CAO tot een beoordelingsysteem over te gaan, voorlopig nog geen uitvoering kan worden gegeven.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1977 | | pagina 11