Vertrek Opleiding, training en vorming Voorshands leidde dit laatste tot een recht van inzage van het meest recente beoordelingsformulier. De gesprekken binnen de COR leidden er voorts toe dat de beoordeling in de CAO-sector op vrijwillige basis zal plaatsvinden. De invoering van beoordeling voor het CAO-personeel is voorlopig opgeschort, deels omdat het opleiden van de beoordelaars veel tijd vergt, anderzijds omdat er ruimschoots gelegenheid moet zijn om het betrokken personeel met het systeem van beoordeling vertrouwd te maken. De beoordeling van de overige medewerkers werd conform de richtlijnen voortgezet. De systematische beoordeling speelt een belangrijke rol bij de vervulling van vacante functies, die voor bepaalde medewerkers een welkome verandering of verbetering inhouden. In principe worden kandidaten in eigen kring gezocht. Uit de beoordelingsgegevens moet dan blijken dat de vereiste geschiktheid aanwezig is. Besloten werd om naast de management development-activiteiten voor hogere functionarissen, ook voor andere groepen medewerkers de inventarisatie van de kwaliteiten, de loopbaanplanning en de begeleiding meer systematisch aan te pakken. Als gevolg van onder meer functieclassificatie en promoties vonden in het afgelopen jaar 749 functieverhogingen plaats. Het verloop onder ons personeel bedroeg het afgelopen boekjaar 10,6 Dit percentage wordt verkregen door het aantal medewerkers, dat het bedrijf verliet, te vergelijken met het gemiddeld aantal aanwezige personeelsleden. In vergelijking met het vorige jaar is dit verloopcijfer vrijwel gelijk gebleven (1973/74: 17,3 1974/75: 15,4 1975/76: 10,4 In de C.A.O.-groep is het percentage het hoogst: 11,3%. Onderscheiden naar vrouwelijk en mannelijk personeel zijn hier de percentages 10,6 en 16,8. Voor de groep buiten het C.A.O.-gebied ligt het verloop op 7,1 Bij verloop wordt vaak onderscheid gemaakt naar zogenaamd natuurlijk verloop en zuiver verloop. Onder natuurlijk verloop valt overlijden, pensionering en opneming in wachtgeld- of invaliditeitsregeling. Zuiver verloop omvat het vertrek op initiatief van de werknemer of werkgever. Het natuurlijk verloop bedroeg dit verslagjaar 3,0 het zuiver verloop 7,6 hetgeen ook nauwelijks een wijziging betekent ten opzichte van het vorige jaar (respectievelijk 3,1 en 7,3 Het is onze overtuiging dat opleiding, training en vorming van het personeel een van de belangrijkste bijdragen is tot een gezonde continuïteit van de onderneming. Dit heeft mede ten doel het bevorderen van de ontwikkelingskansen van en de werkgelegenheid voor onze medewerkers. Wij onderscheiden daarbij het opleiden van nieuwe medewerkers, het bijblijven in het vakgebied, het scholen in nieuwe technieken en methoden en het bevorderen van een juiste wijze van samenwerken en leidinggeven. Het welslagen hiervan hangt niet alleen af van de taak die het bedrijf zich stelt, maar evenzeer van de inzet van de medewerker zelf. De interne en externe scholings- en opleidingsactiviteiten werden dit verslagjaar over brede linie voortgezet. In de loop van het verslagjaar werd een begin gemaakt met de inrichting van het opleidingscentrum De Hooge Vuursche te Baarn. Onze opleidingsorganisatie is voor een aanzienlijk deel functioneel opgezet. Dit houdt in, dat wij onderscheiden: - de opleidingen ten behoeve van techniek en technologie - de opleidingen ten behoeve van commerciële functies - de opleidingen voor functies in de economische, financiële en administratieve richting. Bovendien kent het cursusprogramma van de afdeling Management Development management-opleidingen voor verschillende niveaus in de organisatie.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1976 | | pagina 9