Heineken in Nederland Onze organisatie in beweging Vestigingen en personeelsbestand Heineken houdt zich in Nederland in hoofdzaak bezig met de produktie en verkoop van een groot assortiment dranken. De oorsprong van het concern gaat terug tot 1864, toen in Amsterdam het eerste Heineken bier werd gebrouwen. In de loop der jaren is het aantal vestigingen sterk uitgebreid. In Nederland heeft Heineken bedrijven of kantoren in Amsterdam, Bunnik, Hattem, 's-Hertogenbosch, Leeuwarden, Rotterdam, Schiedam, Zoeterwoude en Zwolle. In het afgelopen boekjaar is hierin geen verandering gekomen. De brouwerijvestigingen bevinden zich te Amsterdam (Stadhouderskade en Mauritskade), 's-Hertogenbosch en Zoeterwoude. De produktie van frisdranken en vruchtensappen vindt plaats bij Vrumona in Bunnik. Distilleerderijen van ons concern staan in Leeuwarden, Schiedam en Rotterdam. Hattem heeft een produktiebedrijf voor vruchtenwijn en advocaat. De verkoop van wijnen en buitenlands gedistilleerd geschiedt via Reuchlin te Rotterdam. Voorts kennen wij eigen drankengroothandels met een vrijwel landelijke spreiding en een beperkt aantal eigen horeca-exploitaties. Bij onze Nederlandse ondernemingen werkten op 30 september 1977 6.379 personeelsleden. Bij Heineken Brouwerijen B.V. in Nederland waren aan het einde van het verslagjaar 5.281 personen in dienst. Het verschil wordt gevormd door het aantal medewerkers in dienst van onze eigen drankengroothandels en horeca-exploitaties. Wij betreuren het overlijden van 16 medewerkers: 1-10-76 J. G. H. Rompen 18-10-76 P. J. Hofman 29-10-76 A. Nijman 14-11-76 H. Breunis 24- 1 -77 F. den Held 30- 1-77 J. C. Dekkers 22- 2-77 J. Nijman 12- 3-77 P. van Dort 4- 4-77 A. Groeneveld 4- 4-77 C. Hirt 13- 4-77 D. W. Wakker 8- 4-77 P. Lagaay 21- 4-77 R. van Marwijk Kooy 11-7-77 M. Parijs 10- 8-77 G. Mathijssen 16- 9-77 M. A. Verhagen Hun nagedachtenis houden wij in ere. In ons vorig Sociaal Jaarverslag wezen wij op veranderingen in de samenleving, wijzigingen in de markt en op activiteiten, die aanleiding gaven tot aanpassing van de organisatie binnen de onderneming. Dit verslagjaar stond in het teken van een verdere vormgeving binnen de gekozen structuur, gebaseerd op twee divisies de Divisie Nederland en de Divisie Internationaal met daaromheen acht concernstafdiensten De Divisie Nederland kent vier operationele groepen, te weten Marketing/Verkoop Bier, Produktie Bier, Frisdranken en Gedistilleerd Wijn, welke groepen worden gesteund door specialistische divisie-organen. Binnen de groep MarketingA/erkoop Bier werd in het boekjaar 1975/1976 een studie voltooid over de bewerking van de horecamarkt. Op basis hiervan werd besloten tot het samenbrengen in één organisatie van de afdelingen Horeca-Verkoop, eigen drankengroothandels en de Landelijke Servicegroep. De verdere uitwerking wordt voorbereid door een daartoe in het leven geroepen projectgroep. Voor de groep Produktie Bier zijn de milieutechnische en planologische problemen van onze vestiging Mauritskade zeer belangrijk. Bij de gemeente is door ons een bezwaarschrift tegen het bestemmingsplan Oosterparkbuurt ingediend. Besloten werd tot een studie, die ten doel heeft na te gaan aan welke eisen moet worden voldaan om de produktie veilig te stellen. Zou de conclusie zijn, dat handhaving van het bedrijf ter plaatse niet mogelijk is,

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1976 | | pagina 4