Het overleg op weg Onze ondernemingsraden Personeelzaken Divisie Nederland - het in te voeren beoordelingssysteem voor het CAO-personeel. In aansluiting op de behandeling in het Bestuur en de Algemene Raad van de Stichting Heineken Pensioenfonds stemde de COR in met enige wijzigingen in het pensioenreglement. In het boekjaar 1976/77 kwam de Centrale Ondernemingsraad acht maal bijeen. Na het overlijden van de heer R. van Marwijk Kooy nam de heer R. van de Vijver het voorzitterschap over. In de gecombineerde vergaderingen met de plaatselijke ondernemingsraden, werden de financiële jaar- en halfjaarstukken, het Sociaal Jaarverslag 1975/76, de toekomstplannen van de Gedistilleerd Groep Nederland en het vraagstuk van de pensioneringsdatum besproken. Twee buitengewone vergaderingen werden gehouden in verband met door de COR uit te brengen adviezen over de nieuwe Horecaorganisatie en de problemen van de brouwerij aan de Mauritskade. In de gewone COR-vergaderingen kregen ondermeer de volgende onderwerpen aandacht: - de functieclassificatie - het ziekteverzuim - de nieuwbouw te Zoetermeer - de premiespaarregeling - de EFI-organisatie. De COR bracht voorts - in het kader van zijn bevoegdheden - advies uit over: - de aanpassing van de Marketing/Verkooporganisatie Van Olffen/Reuchlin - de nieuwe organisatie van de Divisie Internationaal - de hergroepering binnen de Concernstafdienst Personeelzaken en het Directoraat In de afgelopen jaren is de taakafbakening met name ten aanzien van reorganisaties, tussen de locale raden en de Centrale Ondernemingsraad enkele malen in discussie geweest. Dit was reden om de reglementencommissie een advies te laten opstellen, dat door de COR werd overgenomen. Aan het einde van het verslagjaar werd dit advies bij de locale ondernemingsraden ter behandeling gegeven. Het bleek wenselijk om het beschikbaar zijn voor deelneming aan het ondernemingsradenwerk vast te leggen in een procedure. Het uitgangspunt hierbij is, dat bij normale omstandigheden de COR/OR-leden de gelegenheid hebben om de vergaderingen bij te wonen, zonder dat dit tot verlenging van hun werktijd leidt. Hiervoor zijn de nodige regels opgesteld. Uitvoerig werd gesproken over het punt 'geheimhouding'. De Centrale Ondernemingsraad ging met een aantal hiervoor opgestelde regels accoord. Deze omvatten vooral afspraken met betrekking tot de duur van de geheimhouding en de personen of groepen tot wie de geheimhoudingsplicht zich kan uitstrekken. Van ondernemingszijde zal alleen in uiterste gevallen tot het opleggen van geheimhouding worden overgegaan. Van de 26 gekozen COR-leden traden er 5 af. Zij werden vervangen na voordracht door de betreffende locale raden. In het kader van de opleiding van de leden van de COR hebben twee opleidingsconferenties plaatsgevonden op De Hooge Vuursche.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1976 | | pagina 12