j*>ji La Heineken Brouwerijen b.v. Sociaal jaarverslag over het boekjaar 1 oktober 1 975 - 30 september 1 976 Het personeelsbestand in Nederland S ^2 LÓJ L^j, Ss£ ^c. I "V Heineken in Nederland in hoofdlijnen We hebben in Nederland vier brouwerijen. Amsterdam Stadhouderskade, Amsterdam Mauritskade, 's-Hertogenbosch en Zoeterwoude. Voorts distilleerderijen te Leeuwarden, Rotterdam en Schiedam en een frisdrankenbedrijf in Bunnik. In de wijnsector zijn vestigingen aanwezig te Hattem en Rotterdam. Het hoofdkantoor staat in Amsterdam, andere aparte kantoorvestigingen zijn aanwezig in Rotterdam aan de Crooswijksesingel en in Zwolle. Het bedrijf te Zoeterwoude is naast brouwerij knooppunt van de centrale produktieleiding, technologie en techniek. Tot het Nederlandse bedrijf behoren verder een aantal zogenaamde concerndrankengroothandels en verschillende horeca-exploitaties. Onze organisatie in beweging Veranderingen in de samenleving, wijzigingen in de markt, nieuwe activiteiten en andere factoren vragen op hun tijd aanpassing van de organisatie binnen een onderneming. De in 1969 ingevoerde en in 1973 aangepaste organisatie bleek, als gevolg van de vele nieuwe ontwikkelingen in binnen- en buitenland, niet meer volledig aan haar doel te beantwoorden. Daarom vond binnen de juridische structuur van het concern met ingang van 1 oktober 1975 een hergroepering plaats. Hierbij ontstonden de Divisie Nederland en de Divisie Internationaal, met daaromheen zes concernstafdiensten. Voor de divisies geldt het principe van eenhoofdige operationele leiding. De divisievoorzitter heeft de directe verantwoordelijkheid binnen zijn divisie. Het beleid gebaseerd op de doelstellingen van het concern wordt onder de verantwoordelijkheid van de Raad van Bestuur als geheel, in beide divisies bepaald door een beleidsgroep, die bestaat uit de divisievoorzitter en twee medeleden van de Raad van Bestuur. De Divisie Nederland kwam tot stand als bundeling van de binnenlandse activiteiten op het gebied van commercie en produktie. Deze organisatie heeft vier wat men noemt operationele groepen te weten de groep Marketing/Verkoop Bier, de groep Produktie Bier, de groep Frisdranken en de groep Gedistilleerd Wijn alsmede een aantal stafdiensten ter ondersteuning van de operationele groepen. Deze stafdiensten worden steeds meer aangeduid als steundiensten. Teneinde een zo efficient mogelijke samenwerking in de organisatie te verkrijgen moest worden besloten de landelijke diensten van deze divisie in de tweede helft van 1978 over te plaatsen van Amsterdam naar Zoeterwoude, waar reeds thans de centrale produktieleiding is gevestigd. De werkwijze en het samenspel van verschillende steundiensten, zoals Planning Control, Physieke Distributie, Marktonderzoek en Reclame Promotions werden herzien. In het afgelopen jaar werd in de Divisie Nederland een Directoraat Personeelzaken ingesteld, dat uitvoering geeft aan het sociale beleid, dat samen met de Concernstafdienst Personeelzaken wordt voorbereid. Bestudeerd is hoe wij ons in de toekomst moeten richten op de horecamarktbewerking. Hierbij staat ons een nauwere band tussen de huidige horecaverkooporganisatie en onze concerndranken-

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1975 | | pagina 4