Tot besluit In de inleiding is vermeld dat in dit jaarverslag wat dieper zou worden ingegaan op enkele beleidspunten die in het afgelopen jaar bijzonder in de belangstelling stonden. Het zal duidelijk zijn dat er niet elk jaar aanleiding zal zijn om het verslag hiermede uit te breiden, doch wij hopen op deze wijze en door de gewijzigde uitvoering bereikt te hebben dat de belangstelling voor het Sociaal Jaarverslag zal blijven groeien. Verklaring over het functioneren van de Ondernemingsraden De ondernemingsraden zijn organen van overleg met en vertegenwoordiging van de werknemers in het belang van het goed functioneren van de onderneming in al haar doelstellingen. Tot deze doelstellingen behoren ook die van het sociale beleid, zoals deze zijn geformuleerd en gepubliceerd in het Handboek Personeelbeleid, dat voor alle werknemers geldt en ter inzage ligt. Als een van de taken van de OR als vertegenwoordigend orgaan van het personeel wordt door ons gezien het zich richten op het bereiken van deze sociale doelstellingen. Een wezenlijk kenmerk van de OR als overlegorgaan is, dat zowel de ondernemer als de OR het recht hebben alle aangelegenheden, die de onderneming betreffen, aan de orde te stellen. Wij achten het van grote betekenis, dat de ondernemings raden als orgaan van de onderneming en als vertegen woordiging van het personeel zo goed mogelijk functioneren. In verband hiermede onderstrepen wij nog eens de volgende uitgangspunten, waaruit blijkt welke betekenis wij toekennen aan de OR-en binnen onze onderneming. Van ondernemingszijde zal er voor worden zorggedragen, dat voor het geven van adviezen en het nemen van beslissingen, binnen de door de Wet gestelde bevoegd heden van de ondernemingsraden, tijdig de nodige informatie en/of documentatie zal worden verstrekt. Met uitgebrachte adviezen zal ernstig rekening worden gehouden. Voorzover een advies niet wordt opgevolgd, zal hiervan onder vermelding van de motieven, mededeling worden gedaan aan de betreffende OR. - De onderneming zal zorg dragen voor voorlichting aan het personeel over hetgeen door de ondernemings raden wordt behandeld en over de bereikte resultaten in het gezamenlijke overleg. De onderneming draagt er zorg voor, dat de gekozen leden van de ondernemingsraden in staat worden gesteld hun functie als OR-lid uit te oefenen zonder dat dit hun positie als werknemer schaadt. - Indien Wet en Reglementen niet voorzien in zaken, die in het ondernemingsradenwerk nadere voorziening vereisen, zullen in overleg met de ondernemingsraden regels worden opgesteld, zonder dat deze de wettelijke bevoegdheden, aan de OR-en toegekend, wijzigen of uitbreiden. - De onderneming verwacht van de ondernemingsraads leden, dat zij zich ervan bewust zijn, dat het ondernemingsraadslidmaatschap rechten maar ook plichten met zich meebrengt, zowel tegenover de ondernemingsraad als tegenover de onderneming. 21

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1975 | | pagina 23