Wel en wee Bu raporun önsözüne gore: Elemanlarimizin durumlari, kontrat sartlari, yasantilari ve kabiIiyetleriyle yakindan ilgilenmek idaremizin en mühim unsurlarindan biridir. Parte do Prefacio: 0 procedimento com respeito posipao dos nossos colaboradores-empregados, suas condigöes de trabalho, sua esfera em que se trabalha, e suas possibilidades de desenvolvimento urn dos elementos mais importante do nosso procedimento geral da empresa. Sparen met premie Ongeveer de helft van onze werknemers neemt deel aan de Heineken premiespaarregeling. Het aantal deelnemers aan deze regeling steeg in het achterliggend jaar met 249 tot 2.865. De inleg bedroeg ƒ2.588.500,—. Dit komt ruwweg neer op een gemiddelde van ƒ900,per persoon. De maximaal toegestane inleg per deelnemer bedraagt f 1.000,per jaar. Hieruit mag worden afgeleid dat voor vele inleggers de maximale belastingvrije premie van ƒ500,op hun spaarrekening wordt bijgeschreven. Naast de mogelijkheid van het sparen met premie kennen wij de mogelijkheid tot sparen via de 'vrije rekening'. Aan rente op deze twee typen spaarrekeningen werd in totaal een bedrag van ƒ1.309.117,bijgeschreven (1974/1975 1.201.693 In de Centrale Ondernemingsraad is opnieuw bepleit om op grond van de wijziging in de betreffende wet die een maximum premiebedrag van ƒ750,toelaat de premiespaarregeling binnen ons bedrijf uit te breiden. Wij hebben gemeend dit verzoek niet te moeten honoreren. Geneeskundige zorg Gezondheid, werkomstandigheden en werksfeer zijn slechts drie van de vele facetten op sociaal terrein die ruime aandacht van de ondernemings leiding verlangen. Het zijn ook zaken waaraan de medewerkers op alle niveaus een belangrijke bijdrage kunnen leveren. In de grote vestigingen hebben wij een bedrijfsgeneeskundige dienst, in de kleinere wordt samengewerkt met een bedrijfsarts. Dit jaar is het besluit genomen om het periodiek geneeskundig onderzoek op andere leest te schoeien. Van start ging het zogenaamde COPIH-onderzoek. Bij dit onderzoek, dat voor medewerkers ouder dan 40 jaar eens in de 2 jaren zal plaatsvinden, en voor jongeren in principe eens per 4 jaar, wordt gebruik gemaakt van mobiele apparatuur, waarmee snel en doelmatig een medisch onderzoek speciaal op long en hart-functies kan worden uitgevoerd. Te Amsterdam, Rotterdam en Zoeterwoude zijn eigen tandartsen aanwezig. Voor de personeelsleden in de andere vestigingen geldt een vergoedingsregeling voor tandartskosten. Veilig werken Het is nadrukkelijk de verantwoordelijkheid van het bedrijf om zijn medewerkers onder veilige omstandigheden te laten werken.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1975 | | pagina 16