Het overleg op weg Gordugunuz bu raporda, kendi dilinizden birkag sözle, müessesemize göstermis oldugunuz yardim ve takdirlerinizi sizlere duyurmayi arzuladik. Con la inserción en esta memoria de algunas frases en su propio idioma manifestamos nuestra apreciación por su contribución a nuestra empresa. Communicatie Er wordt veel gesproken over de noodzaak van goede communicatie, informatie en overleg. Wij streven ernaar, zowel in ons intern functioneren als onderneming als in de betrekkingen tot personeelsvertegenwoordigingen, zinvol tot verdere ontwikkelingen op deze terreinen te komen. Daarbij moeten wij ons realiseren dat de praktijk steeds achter zal blijven bij het ideaal-beeld. Een moeilijke zaak is namelijk de vaak lange tijdsduur gemoeid met communicatie en overleg. Willen wij het nut daarvan effectief opvoeren, dan zal intensief gestreefd moeten worden naar vormen waarbij wij meer bereiken in minder tijd. Openheid, wederzijds vertrouwen en durf om te delegeren dienen hierbij de basis te vormen. Een andere moeilijkheid is dat overleg buiten de hiërarchie voor de leidinggevenden soms betekent dat anderen in een vroeger stadium informatie ontvangen dan zij. Onze Ondernemingsraden De ondernemingsraden zijn organen van overleg en vertegenwoordiging van de werknemers in het belang van het goed functioneren van de onderneming in al haar doelstellingen. Op 4 maart 1976 gaven wij de visie van ondernemingszijde op doel, functie en belang van het ondernemingsradenwerk. Deze verklaring is op pagina 21 opgenomen. De uitgangsposities van de leiding en van het personeel kunnen verschillend zijn. Juist in die gevallen is het belangrijk dat door een goede uitwisseling van gedachten en een juiste afweging van belangen de meest verantwoorde oplossing wordt gevonden. Het ondernemingsradenwerk vindt, nu bij de jongste verkiezingen de ondernemingsraad Rotterdam/ Zoeterwoude is gesplitst, in onze onderneming plaats via de Centrale Ondernemingsraad en acht locale ondernemingsraden. De Centrale Ondernemingsraad wordt gekozen door en vanuit de plaatselijke raden en behandelt de gemeenschappelijke aangelegenheden. De personeelsbezetting van de vestiging Leeuwarden ligt onder de aantalsgrens van 100, in de Wet op de Ondernemingsraden het minimum voor de verplichte instelling van een ondernemingsraad. Er is daar een personeelscommissie. In het voorjaar kregen de kiesgerechtigde medewerkers de gelegenheid om de man of vrouw te kiezen, die hen voor een periode van drie jaren voor het ondernemingsradenwerk zal vertegenwoordigen. Ruim 62% van de kiesgerechtigde werknemers bracht zijn stem uit. Dit komt praktisch overeen met het opkomstpercentage in 1973. Het aantal vrouwelijke ondernemingsraadsleden in onze raden nam toe van 1 tot 4. In totaal wordt 46% van de zetels ingenomen door candidaten van de Industriebonden, 3% door leden van de Unie BLHP en 23% door leden van de Vereniging voor Hoger Personeel bij Heineken Het aantal leden, dat als candidaten buiten de werknemersorganisaties is gesteld, bedroeg 24 (27%). In 10 gevallen werd een OR-lid na candidaatsstelling niet herkozen. Enkele leden keerden niet terug als gevolg van wijziging in de vestigingsplaats. De ondernemingsraad in Schiedam had zijn verkiezing reeds in december 1974.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1975 | | pagina 10