Het ideeënbuswerk bleek behoefte te hebben aan nieuwe impulsen. Met een persoonlijk voorwoord van de heer Heineken ging in de zomer van 1974 de 'Zeg op wat beter kan'-actie van de Ideeënbus-nieuwe stijl van start. Het uit 1962 daterende Ideeënbusreglement werd grondig herzien. De voornaamste wijzigingen zijn hogere beloningen toegepaste ideeën worden bovendien beloond met een geschenk naar keuze ideeën mogen betrekking hebben op het eigen werk groepsideeën zijn van harte welkom officiële formulieren zijn niet langer noodzakelijk. De nieuwe ideeënbussen in een moderne vormgeving en de uitvoerige publici teit hebben de ideeënbus-nieuwe stijl sterk bevorderd. Het resultaat was dat er in de periode van 1 juni t/m 30 september 1974, dus gedurende vier maanden, 127 ideeën werden ingediend. Ter vergelijking in het gehele jaar 1973 werden 70 ideeën ingezonden. Door de Personeelsverenigingen worden regelmatig activiteiten ontplooid. Ge waardeerde evenementen zijn de jaarfeesten die op de verschillende vestigingen worden georganiseerd, alsmede de bustochten voor de gepensioneerden. De sportdag trok helaas de laatste jaren minder belangstelling. In het verslagjaar werd dit gebeuren, dat bedoeld is om de sportieve prestaties van de medewerkers in de diverse vestigingen in gezamenlijke wedstrijden tot uiting te laten komen, georganiseerd in de vorm van de Heineken-trofee sport dagen. De strijd om deze trofee - het bronzen brouwerspaard concentreerde zich op voetbal, biljarten, klaverjassen, hengelen, tennis, badminton, kegelen, tafeltennis, bridge en hockey. Het personeelsblad 'Vers van 't Vat' heeft tot doel onze medewerkers te voorzien van informatie van algemene aard over onze activiteiten op commercieel, tech nisch en sociaal gebied. Informatie over arbeidsvoorwaarden en dergelijke wordt verstrekt in het zogenaamde Personeelbulletin. In het verslagjaar verscheen 'Vers van 't Vat' 7 maal. Er werden 29 personeelbulletins uitgegeven. Ook gedurende het afgelopen boekjaar werd door een groot aantal medewerkers deelgenomen aan de premiespaarregeling. Zij legden een totaal bedrag in van 7 2.067.750,—. Door de onderneming werden hieraan toegevoegd een bedrag van 71.033.875,—, zijnde de 50% premie, en een rentebedrag van 7 772.032,56. Dit betekent een totaal ingebracht spaarbedrag van bijna vier miljoen gulden in het verslagjaar. Aan spaargelden werd opgenomen, inclusief de gekweekte spaarpremie, 71.192.701,74. Aan gekweekte premie werd uitgekeerd 7 462.751,14. Per 15 september 1974 namen 2.420 werknemers aan onze premiespaarregeling deel. 12

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1973 | | pagina 14