centrale ondernemingsraad |n het VOOrjaar 1974 waren de voorbereidingen tot de instelling van een Cen trale Ondernemingsraad zover gevorderd, dat het voorlopig reglement ter goed keuring aan de Bedrijfscommissie voor de Bierbrouwerijen kon worden voor gelegd. Dit voorlopig reglement kwam tot stand in samenwerking met commis sies uit de plaatselijke Ondernemingsraden. De goedkeuring werd op 11 april 1974 verkregen, waarna door de Ondernemingsraden de leden van de Centrale Ondernemingsraad konden worden gekozen. De installatie-vergadering vond plaats op 26 september 1974 in Zoeterwoude onder voorzitterschap van Ir R. van Marwijk Kooy. De aan deze Raad toekomende bevoegdheden zijn zeer belangrijk. Het betreft zowel instemmings- als adviesbevoegdheden ten aanzien van een groot aantal onderwerpen, alsmede de bevoegdheden die krachtens de zoge naamde Structuurwet zijn toegekend. Wij achten het van groot belang dat de Centrale Ondernemingsraad binnen het Heineken-concern functioneert op de wijze zoals geformuleerd in het kader van wet en reglement. Indien wij gezamenlijk dit doel bereiken kan dit orgaan een wezenlijke bijdrage leveren aan de goede gang van zaken in onze onderneming. BUREAU COÖRDINATIE ONDERNEMINGSRADENWERKEN PERSONEELSINFORMATIE Mede ten behoeve van de goede voortgang van de werkzaamheden van de plaatselijke Ondernemingsraden en de Centrale Ondernemingsraad werd een 'Bureau Coördinatie Ondernemingsradenwerk en Personeelsinformatie' inge steld. De activiteiten ten aanzien van de personeelsinformatie houden onder meer in de bemoeienissen met het Handboek Personeelbeleid. Het ziekteverzuim geeft voortdurend aanleiding tot veel zorg en wij besteden dan ook ruim aandacht aan methoden om de ziektecijfers beter te kunnen ont leden. Het moet naar onze mening mogelijk zijn de omvang van het ziektever zuim tot verantwoorde proporties terug te brengen. De gezondheidzorg omvat naast bedrijfsgeneeskunde ook tandheelkunde. Plaatselijke bedrijfsgeneeskundige diensten zijn aanwezig in onze vestigingen te Amsterdam, Bunnik, 's-Hertogenbosch, Rotterdam en Zoeterwoude. De plaatselijke activiteiten richtten zich in het bijzonder op spreekuren van de bedrijfsarts, aanstellingskeuringen, ziekte- en ongevallenverzuimbestrijding, pe riodiek onderzoek, medische preventie en E.H.B.O. Na een overgangsregeling van twee jaar werd de vergoeding van kosten voor tandheelkundige hulp voor gezinsleden beëindigd. Per het einde van het verslagjaar waren bij onze bedrijfsgezondheidzorg be trokken 5 artsen, 4 tandartsen en 7 bedrijfsverpleegkundigen. In alle vestigingen bestaan veiligheidscommissies, zulks ter vergroting van de veiligheid en ter voorkoming van ongevallen. In het kader van de bedrijfszelfbescherming (B.Z.B.) werden regelmatig oefe ningen gehouden en E.H.B.O.-cursussen georganiseerd. 11

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1973 | | pagina 13