Door de afdeling Management Development werd een programma 'Stijl van Werken georganiseerd, waaraan in het verslagjaar ruim 250 personen deelna men. Dit programma beoogt het bereiken en handhaven van produktieve samen werking tussen medewerkers van alle niveaus. Voorts verzorgde Management Development een interne management cursus. In een aantal gevallen werd deel name aan gespecialiseerde opleidingen in het binnen- en buitenland verzorgd, mede ten behoeve van loopbaanontwikkeling. Van de studiekostenvergoedingsregeling en de studiekostenbijdrageregeling werd in daarvoor in aanmerking komende gevallen gebruik gemaakt. Veel aandacht werd geschonken aan de realisering van een promotiebeleid dat erop gericht is de medewerkers hogere functies te laten vervullen indien daartoe de mogelijkheid aanwezig is. In geval van vacatures wordt in principe eerst een candidaat uit eigen gelederen gezocht via interne sollicitatie of selectie. Het belang dat wij hechten aan een voortdurende goede bezetting van de hogere functies leidde tot een herziene aanpak; een zeer nauwe samenwerking tussen de lijnorganisatie en de staffunctionarissen voor personeel- en oplei dingsaangelegenheden werd hierbij centraal gesteld. Met de Ondernemingsraden in de vestigingen Amsterdam, Bunnik, 's-Herto- genbosch en Rotterdam, waarvan de leden in het voorjaar 1973 door het per soneel werden gekozen, werd regelmatig vergaderd. Het aantal vergaderingen per Ondernemingsraad bedroeg in het afgelopen boekjaar zes of meer. Van de in de vergaderingen behandelde onderwerpen noemen wij onder andere wijziging van de reiskostenregeling, uitbreiding van het drankenpakket en flexi bele werktijden. Verder werd toelichting gegeven op enige belangrijke reorga nisaties. Veel aandacht werd besteed aan het tot stand komen van de Centrale Ondernemingsraad. Ook de voorbereiding op pensionering werd uitvoerig be handeld, terwijl voorts nog regelmatig aan de orde kwamen de integratie van arbeidsvoorwaarden, functieclassificatie, dienstroosters, overwerk en de instel ling van jongerencommissies vanuit de Ondernemingsraden. Tweemaal werd een gezamenlijke vergadering gehouden, één in maart en één in juni. De vergadering in maart, waarin de jaarcijfers uitvoerig werden toegelicht, werd bijgewoond door de voorzitter van de Raad van Commissarissen van Hei- neken Nederlands Beheer B.V. Tevens werd in deze vergadering en in die van juni, waarin de halfjaarlijkse finan ciële gegevens werden besproken, uitvoerig aandacht geschonken aan de pen sioenregeling en aan de financiële positie van de Stichting Heineken Pensioen fonds. In verband met de aanstaande pensionering van de voorzitter van de Onder nemingsraden, de heer W. Kloppenburg, werd als opvolger in die functie aan gewezen Dr H.P. Meppelink. Ten behoeve van de leden van de Ondernemingsraden werd in samenwerking met de leiding van de Volkshogeschool te Eerbeek een cursus samengesteld, die tot doel had de leden meer kennis te geven van de inhoud van de Wet op de Ondernemingsraden en hen te scholen in de techniek van het vergaderen. Alle ondernemingsraadsleden namen hieraan deel. 10

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1973 | | pagina 12