De overplaatsing van het personeel van de Technische Divisie van Rotterdam naar Zoeterwoude verliep geheel volgens planaan het einde van het verslagjaar waren alle produktie-personeelsleden te Zoeterwoude werkzaam. Het personeel, behorende tot het Technologisch Centrum en de Centrale Engi neering, zal in het begin van het kalenderjaar 1975 in de nieuwe vestiging zijn tewerkgesteld. Wij vermelden hierbij, dat de destijds met de vakbonden overeengekomen rege lingen in de practijk gunstig blijken te werken. Voor het personeel, betrokken bij de verplaatsing van B3 van Bergen op Zoom naar Bunnik, werd eveneens een aantal regelingen opgesteld. Hierover werd met de vakbonden in april 1974 overeenstemming bereikt. De Ondernemingsraad was bij deze besprekingen nauw betrokken. REGELINGEN BIJ OVERPLAATSING VAN BEDRIJFSONDERDELEN In de verschillende bedrijfsonderdelen werd op introductiedagen aan nieuw in dienst getreden medewerkers voorlichting gegeven over onder meer de opbouw van het concern, de organisatie van het eigen bedrijfsonderdeel, onze produkten, de plaatselijke gebruiken en andere belangrijke aangelegenheden. Tevens werd een aantal centrale introductie-bijeenkomsten van meerdere dagen gehouden, gericht op onze onderneming als geheel en de activiteiten van de verschillende divisies en stafdiensten. Een geheel herzien introductieboekje werd samengesteld. Met als doel overzichtelijkheid en openheid van het sociale beleid kwam een Handboek Personeelbeleid tot stand voor het personeel in dienst van Heineken Brouwerijen B.V., werkzaam in Nederland. Het Handboek wordt losbladig uitgegeven, zodat alle vernieuwingen en wijzi gingen op eenvoudige wijze kunnen worden verwerkt. Het geeft een systema tisch overzicht van arbeidsvoorwaarden, regelingen, procedures, fondsen en dergelijke. Het Handboek is inmiddels uitgereikt aan een groot aantal leiding gevende functionarissen en aan de ondernemingsraadleden. Het ligt voor alle personeelsleden ter inzage bij de personeeldiensten. opleiding, scholing en vorming Binnen het Heineken-concern houden verschillende gespecialiseerde afdelingen zich bezig met opleiding en vorming. Door ruim 1100 personeelsleden werd in het verslagjaar aan cursussen en dergelijke deelgenomen. De afdeling Technische Opleidingen, die zich vooral richt op de eigen geaard heid van het brouwerijbedrijf, had in het verslagjaar 30 Nederlandse cursisten, bestemd voor de functies afdelingschef, werktuigkundige, produktieleider en technoloog. Voorts werden 50 personeelsleden uit met ons samenwerkende buitenlandse brouwerijbedrijven bij ons opgeleid. Een groot aantal van hen was uit Afrika afkomstig. Het aantal deelnemers aan cursussen voor commerciële functionarissen, gegeven door de afdeling Opleiding en Training, bedroeg ongeveer 450. De opleidingsafdeling voor de financiële, bedrijfseconomische en administra tieve functies coördineerde scholing en vorming voor ongeveer 50 werknemers. 9

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1973 | | pagina 11