Naast de normale periodieke verhogingen op 1 januari 1974 werden de lonen en salarissen op die datum met 3,1% verhoogd krachtens de C.A.O.-clausule in zake de prijscompensatie. Tevens werden de in de zogenaamde Machtigingswet vastgelegde maatregelen toegepast, te weten een bijslag van f 30,per maand voor volwassen werk nemers vanaf 1 januari 1974deze bijslag werd vanaf 1 april 1974 verhoogd tot f 45,Ter compensatie van de gestegen prijzen vond per 1 april 1974 een ver hoging van 3% plaats en een verhoging van 3,85% per 1 juli 1974. Voorts werd met de vakbonden overeengekomen de minimum vacantietoeslag voor volwassen werknemers van f 1.200,— te verhogen tot f 1.350,—. Oudere werknemers met minder dan 25 vacantiedagen per kalenderjaar ver kregen uitbreiding van hun vacantierecht met één dag. Na uitvoerige besprekingen met de vakbonden werd overeenstemming bereikt over de invoering van het zogenaamde bedrijvenwerk. Daartoe is een aantal faciliteiten ten behoeve van leden van de vakbonden omschreven. Uitdrukkelijk werd overeengekomen, dat door dit bedrijvenwerk op geen enkele wijze de andere vormen van overleg met werknemers, zoals bijvoorbeeld die van de Ondernemingsraad, mogen worden doorkruist. De in 1972 opgerichte Vereniging van Hoger Personeel bij Heineken mag zich in een grote belangstelling verheugenmeer dan de helft van het aantal betrokken personeelsleden heeft zich inmiddels als lid aangemeld. Met de bestuursleden van deze vereniging werden nuttige contacten onderhouden. Voor een groot aantal hogere functies vond een evaluatie-onderzoek plaats. LONEN, SALARISSEN EN ANDERE ARBEIDSVOORWAARDEN Integratie heeft als voornaamste doel vergelijkbare functies van gelijke zwaarte in principe zoveel mogelijk op hetzelfde niveau te belonen. Hiervoor komen in aanmerking de functies, die onder de werkingssfeer van de C.A.O. vallen en die, behorende tot de daarmede te vergelijken salarisgroepen. In totaal heeft dit project betrekking op 75% van het personeel. Aan de voorbereiding werd eind 1970 begonnen door de toenmalige weeklonen om te zetten in maandlonen. In het verslagjaar kwam de functieclassificatie, nodig voor het geïntegreerde beloningsbeleid, nagenoeg tot stand. Ook de andere voorbereidende werkzaamheden kwamen tot afronding. De tekst voor de geïntegreerde C.A.O. kwam in ontwerp gereed. Nadat met de loondeskundigen van de bij deze C.A.O. betrokken vakbonden in het voorjaar 1974 besprekingen waren gevoerd, konden vervolgens in augus tus aan de besturen van de vakbonden onze voorstellen worden voorgelegd. De daarop volgende gesprekken waren aan het eind van het verslagjaar nog niet beëindigd. Maatregelen, die moeten leiden tot harmonisatie van de arbeidsvoorwaarden voor het personeel in dienst van Bokma B.V. Coebergh B.V. en van Olffen B.V., werden voorbereid. Dit houdt in dat de arbeidsvoorwaarden die gelden voor het personeel in dienst van Heineken Brouwerijen B.V. ook op hen van toepassing zullen zijn. Deze harmonisatie zal in een aantal fasen verlopen. De eindfase zal in het voorjaar 1975 zijn bereikt. INTEGRATIE VAN ARBEIDSVOORWAARDEN 8

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1973 | | pagina 10