r samenspel VEILIG WERKEN Peter van Besouw, Brouwerijmanager Brand Bierbrouwerij Op 15 november jl. hebben we bij Brand de Veiligheidsdag gehouden met als thema 'Safety Awareness Team'. Een mooie naam waarmee maar gezegd wil zijn dat het in de kern draait om bewustwording, met name over eikaars taken en dan over de volle breedte van de brouwerij. Op deze leerzame en levendige dag hebben we natuurlijk ook onze externe collega's uitgenodigd die dagelijks op onze brouwerij aan het werk zijn. Zo waren de medewerkers van onze schoonmaakploeg aanwezig, andere facilitaire collega's én onze logistieke collega's van de firma B&R. Veiligheid werkt alleen als alle schakels in de keten meedoen. Met een groep van zo'n 70 mensen gingen we aan de slag. Tijdens boeiende opdrachten, uitgevoerd door multi disciplinair samengestelde teams, kwam glashelder de noodzaak naar boven dat we oog hebben voor eikaars taakgebied en voor de specifieke gevaren die taken met zich mee kunnen brengen. De toegevoegde waarde van het samenspel van alle mensen werkzaam in de brouwerij, het elkaar aanspreken en vooral het zorgdragen voor ieders veiligheid werd in de oefeningen sterk benadrukt. |~2] HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY Wil Nijsten, begeleider van de dag, vertelde dat zijn bedrijf voor ongeveer 18 luchtvaartmaatschappijen de team-veiligheids- trainingen verzorgt. In deze branche is het belang van de samen werking met grondploegen, catering, bagage-afhandelaars en verkeersleiding cruciaal. Veiligheid is niet alleen een item voor cockpit of passagiersruimten, veiligheid valt en staat met samen werking binnen alle disciplines! Wil Nijsten wist op buitengewoon humoristische en enthousiaste wijze duidelijk te maken wat hij daarbij allemaal is tegengekomen. Prachtig! De kernboodschap van de dag was dat we met z'n allen één team vormen en dat we elkaar nodig hebben op weg naar 0 ongevallen. De training is door alle betrokkenen op een buitengewoon positieve manier ervaren.

HNL - Supply Nieuws | 2013 | | pagina 2