Investeren in gezondheid gezamenlijke verantwoordelijkheid 6 GEZONDHEID Met Heineken Vitaal kunnen medewerkers - naast hun zorgverzekering - gebruik maken van een pakket van werkgerelateerde zorg ter bevordering van hun gezondheid en herstel. Taxivervoer van en naar het werk, deelnemen aan een programma om af te vallen of te stoppen met roken, thuishulp of een budgetcoach. We kunnen medewerkers niet omtoveren in atleten. We kunnen hen wel ondersteunen om fitter en gezonder te worden, daar is iedereen bij gebaat' Je tekent een contract met je werkgever en de werkgever stelt eisen aan je functioneren, ook in conditionele zin' Wouter Kleppe: Wouter Kleppe, Projectmanager Vitaliteit en Gezondheid: "De gemiddelde leeftijd van onze medewerkers is hoog, de pensioengerechtigde leeftijd stijgt en we moeten meer werk doen met minder mensen. Heineken heeft daarom een breder aanbod van arbeidsgerelateerde zorg voor alle medewerkers, ongeacht waar ze verzekerd zijn. Met als doel hen gezond en fit te houden tot aan het pensioen en ver daarna. Heineken Vitaal ondersteunt die ambitie. Het is een werkgeverspak ket dat bestaat uit verschillende diensten, trainingen en voorzieningen op het gebied van preventieve en curatieve zorg. Per medewerker stelt Heineken jaarlijks een bedrag ter beschikking om dat mogelijk te maken, en Zilveren Kruis vult dit aan. We kunnen medewerkers niet omtoveren in atleten, maar we kunnen hen wel ondersteunen om fitter en gezonder te worden. Daar is iedereen bij gebaat." Gezonde leefstijl "We hebben het hier over beïnvloedbare gezondheid," licht Bedrijfsarts Jaap van Rosmalen toe. "Een grote groep medewerkers heeft een ongezonde leefstijl. Overgewicht, roken, teveel drinken. Die mensen zijn niet ziek, maar hebben veel risicofactoren om ziek te worden. Het zijn de toekomstige uitvallers omdat ze niet fit zijn. De winst van Heineken Vitaal voor de werkgever is het terugdringen van het ziekteverzuim en het verhogen van de productiviteit van de medewerkers. Maar laten we niet vergeten dat medewerkers zelf ook veel baat hebben bij gezond en fit zijn, zeker als ze ouder worden. We horen regelmatig van medewerkers: waar bemoei je je mee als werkgever? Die vraag kan ik beantwoorden. De gezondheid van medewerkers is een gezamenlijke verantwoordelijkheid. Als je door overgewicht last hebt van je gewrichten of je door roken kortademig bent, heb je meer moeite om je werk goed uit te voeren. Je gezondheid heeft een directe invloed op je functioneren." Functioneren Nicolet Beetsma, HR Adviseur Brouwerij Zoeterwoude: "Je tekent een contract met je werkgever en de werkgever stelt eisen aan je functioneren, ook in conditionele zin. Ik nodig mensen uit voor een gesprek als ze regelmatig ziek zijn. We bespreken dan samen wat we kunnen doen om ziekte in de toekomst te voorkomen. We hebben het dan over sporten, over hun eetpatroon in relatie tot de ploegendienst, over hun algemene gezondheid. Maar ook over (privé)situaties die het functioneren kunnen beïnvloeden. Situaties die kunnen leiden tot disbalans in het werk zoals een scheiding, klachten van psychische aard, problemen binnen de familie. Dan verwijs ik vaak door naar bedrijfsmaatschappelijk werk, wat ook onder deel is van Heineken Vitaal." Nicolet Beetsma: HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY

HNL - Supply Nieuws | 2013 | | pagina 10