'Fit voor je werk, je werk fit voor jou' ACTUEEL Dubbel Fit is de naam van een project dat erop mikt dat medewerkers gezond en fit hun pensioen halen. Het project is gestart op initiatief van HEINEKEN én de vakorganisaties. Op de Bossche brouwerij ging als eerste de B-ploeg van CS&L er mee aan de slag. ^ende^ Watje zelf kunt doen Met de vraag wat medewerkers zelf kunnen doen, qua eet- en leefstijl, gaat de B-ploeg de komende weken aan de slag. Begonnen werd met het in beeld brengen van de werkplekken. Teamleider Marco Vaatstra: "Dat in beeld brengen, hebben we heel letterlijk genomen. Voor de eerste sessie hebben alle medewerkers zelf foto's gemaakt van de fysieke belasting op de werkplek, de houding tijdens hun werk en de werkprocessen bij Inbound en Export. In volgende sessies gaan we ook in op de fysieke en mentale gezondheid en fitheid." 'S-HERTOGENBOSCH. Twee vragen staan in het project centraal. Wat kan HNS doen om te zorgen dat de werk omstandigheden voor medewerkers optimaal zijn? Wat kunnen medewerkers zelf doen om te zorgen dat ze fit blijven? John Wiggers (56), Warehouse Coördi nator: "Natuurlijk kun je zelf veel doen. Dat is ook nodig. De overheid wil dat we allemaal langer werken, je moet dus ook langer meekunnen. Tussen de oren voelen we ons allemaal nog een jonge god, maar het lijf spreekt soms andere taal. Zeker als je ploegendiensten draait, dan voel je wel dat je je leefstijl wat aan moet passen." Erik Kuijpers (49), Warehouse Coördinator: "Met het ouder worden, komen ook de kwaaltjes. Je merkt aan je lijf dat je meer rekening moet houden met je werk. Een biertje kan prima op zaterdag, maar als je weet dat je op maandag vroege dienst hebt, dan is het gewoon heel verstandig om het op zondag wat rustiger aan te doen. Niet eens zo lang geleden was het normaal dat mensen met 57 al stopten met werken. Dat is nu ondenk baar. Onze generatie zal tot 67 door moeten werken. Daar zullen we ons op in moeten stellen." Wilfred Vogelenzang (44), Allround Operator: "Die foto's zijn wat mij betreft heel duidelijk. Veel mensen lopen tegen dezelfde problemen aan, vaak gaat het om punten die we ook al eerder hebben aangestipt. Hoger gestapelde pallets, zodat je je in allerlei bochten moet wringen om nog te zien waar je met je heftruck naar toe rijdt. Vloerplaten die ongelijk liggen, waardoor je in je heftruck op en neer geschud wordt. Natuurlijk hebben we ook als medewerkers zelf ook wat te doen, zoals gezond eten en voldoende bewegen. Maar qua werkomstan digheden moet er dus ook iets gebeuren." John: "Ik hoop dat er op dat punt echt aanpassingen komen. De meesten van ons werken hier al jaren en blijven dit waarschijnlijk ook tot hun pensioen doen. Het helpt enorm als de werkomstandig heden aangepakt worden." Marco: "Dat is naast bewust omgaan met je leefstijl ook het doel van dit project. We gaan snel met onze arbodienst en met onze bedrijfsarts Flip Werner kijken wat de meest zinvolle aanpassingen zijn." HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY [T]

HNL - Supply Nieuws | 2013 | | pagina 3