Verschillen tussen man en vrouw -J KENNISINSTITUUT BIER Mannen en vrouwen zijn verschillend, ook als het gaat om alcoholconsumptie. In het kader van verantwoord alcoholgebruik als onderdeel van een gezonde leefstijl, is het advies voor mannen én vrouwen om niet elke dag alcohol te drinken. Drinken zij wel alcohol, dan is het voor mannen het beste om het te houden bij maximaal twee glazen per dag. Voor vrouwen is één glas per dag het maximum. Daar zijn goede redenen voor. De verschillen tussen mannen en vrouwen op een rij. Pas vanaf 16 glazen bier ;ek neemt de buikomvang bij mannen oe' Dikke buik Vrouwen hebben van nature een hoger vetpercentage dan mannen. Meer vet betekent minder vocht in het lichaam. Daar bovenop komt nog dat vrouwen vaak kleiner en lichter zijn en om die reden ook minder vocht in hun lichaam hebben. Een man heeft gemiddeld 42 liter water in zijn lijf en een vrouw 34 liter. Alcohol verdeelt zich in het lichaam over het lichaamsvocht. Dus één standaardglas bier of andere alcoholhoudende drank zorgt bij mannen gemiddeld voor een alcoholpromillage van 0,2 promille en bij vrouwen 0.3 promille. Ook verloopt bij vrouwen de verwerking van alcohol in het lichaam iets anders dan bij mannen. Vrouwen kunnen minder goed alcohol afbreken in de maag en hebben een iets kleinere lever. Vrouwen mogen dan meer vet in hun lichaam hebben, bij mannen zit het vooral in de buik. Meer dan de helft van de man nen in Nederland kampt met overgewicht. Genetisch gezien stapelt het vet bij mannen zich met name op in de buikholte tussen de organen - de zogenaamde appelvorm - en bij vrouwen vooral rond heupen en dijen - de peervorm. Dus vooral mannen hebben een dikke buik én drinken bier. Misschien dat daarom de term bierbuik is ontstaan. Volgens onderzoekers lijkt het erop dat pas vanaf 16 glazen per week de buikomvang bij mannen toeneemt. En dan blijft het de vraag: komt dit door het bier of door een leefstijl met bijvoorbeeld veel vet eten en onvoldoende beweging? Kinderwens Ook bij een kinderwens is er verschil tussen de seksen. Voor de vruchtbaarheid is het beter dat zowel mannen als vrouwen geen alcohol drinken. Maar eenmaal zwanger is het de vrouw die haar alcoholhoudende drankjes beter kan laten staan. En wel tot na de borstvoedingsperiode. Want dat bruin bier goed is voor de borstvoeding is toch echt een bakerpraatje. Alcohol remt de melkproductie en het komt via de moe dermelk bij het kind terecht. Alcoholvrij bier met 0,0% alcohol is wel een verant woorde keuze. Ook voor de man trouwens, bijvoorbeeld als de geboorte nadert en hij misschien nog naar het ziekenhuis moet rijden. Heeft u zelf een vraag op dit gebied? Stuur deze dan naar info@kennisinstituutbier.nl. HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY

HNL - Supply Nieuws | 2013 | | pagina 10