André Kuipers benadrukt belang van elkaar aanspreken op gedrag I VEILIG WERKEN WERKEN Veiligheidsochtend 2013 Zoeterwoude Goei waai 'Elkaar aanspreken op veiligheid, heel gewoon' was het thema van de Veilig heidsochtend 2013 van de Brouwerij Zoeterwoude op 23 september. Grote verras sing die ochtend was gast spreker astronaut André Kuipers, die benadrukte dat goede communicatie en elkaar aanspreken op gedrag onmisbaar is voor een veilige werksituatie. ZOETERWOUDE. De Veiligheidsdag werd alweer voor het vierde jaar georga niseerd. Om alle brouwerijmedewerkers de gelegenheid te geven te discussiëren over Veiligheid werd, net als voorgaande jaren, bijna de gehele productie van de brouwerij stilgelegd. Na het welkomst woord van Brouwerijmanager Godfried Meijer, maakte tot ieders verrassing astronaut André Kuipers zijn entree. Aan de hand van een indrukwekkend verslag van zijn laatste ruimtereis, gaf hij aan waarom communicatie en het elkaar aanspreken op gedrag zo be langrijk is voor een veilige werksituatie. André: "Goed met elkaar communiceren is belangrijk om te kunnen bespreken waarom er iets mis gaat op het gebied van veiligheid, het vereist teamwerk. Als astronauten worden wij getraind om el- kaars buddy te zijn, elkaar te controleren en elkaar in de gaten te houden." Workshops Na de presentatie van André Kuipers volgden de medewerkers twee work shops in ruimtes bij CS&L, Verpakken en Brouwen. Bij de workshop 'Aan spreken op gedrag' ging het over hoe je elkaar op de juiste manier feedback kunt geven over onveilig gedrag, hoe je elkaar scherp kunt houden en hoe je zo goed mogelijk en prettig kunt samen werken. De workshop 'Risicoanalyse op de werkplek' had als voornaamste doel het risicobewustzijn vergroten door met elkaar te discussiëren over een risicoanalyse op een werkplek. Na een gezamenlijke presentatie, gingen de groepen uiteen naar verschillende werkplekken, waar met behulp van acht energiebronnen risico's werden geïnventariseerd. De oefening leidt tot een aantal concrete verbetersuggesties die later worden voorgelegd aan de Veiligheidspilaar. Evaluatie Na afloop van de workshops kwam iedereen weer bij elkaar in de gezamen lijke ruimte, waar Godfried Meijer de ochtend en de workshops evalueerde. Godfried: "Veiligheid en mensen aan spreken, raakt mensen. De discussies die we vanochtend hebben gevoerd, houden niet op bij deze morgen. In de werkoverleggen moeten we er de komende tijd over blijven praten en er dieper op in gaan." Godfried Meijer vertelde dat het aantal ongevallen is gedaald, maar dat het aantal onveilige situaties nog niet voldoende wordt gemeld. "1.800 is het aantal meldingen waar we naar streven," aldus Godfried. "Ik roep iedereen op om de komende tijd een bijna ongeval te melden!" Prijsuitreiking Tot slot vond de prijsuitreiking plaats voor het Veiligheidsteam 2013. Het CS&L team onder leiding van Anette van Baal werd Veiligheidsteam van het jaar. De jury vond dat er een goede interactie plaatsvond binnen dit team, dat de leden een actieve bijdrage leverden en vooral naar zichzelf en hun eigen gedrag keken in plaats van te wijzen naar een ander. André: |T] HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY

HNL - Supply Nieuws | 2013 | | pagina 4