Even voorstellen MENSEN is om de HNS Visie 2015 te realiseren. Pieten "Het is belangrijk dat je alle handelingen bewust uitvoert en ook bewust denkt aan veiligheid. Net zo belangrijk is dat je elkaar aanspreekt op gedrag. Daarnaast is hygiëne van zowel instal laties als omgeving van groot belang. Ik verwacht dat iedereen daar actief aan werkt. Schone installaties en werkomgeving leiden direct tot betere productieprestaties en tot een plezierig werkklimaat." Best in class De visie van de Bossche brouwerij is volgens Pieter onverminderd 'de meest efficiënte speci aliteitenbrouwerij met een passie voor continue verbeteren'. Pieten "Op dit punt willen we best in class zijn. We maken hier maar liefst 52 verschil lende producten. Wat betreft volume draaien we dit jaar tot nu toe iets minder dan verwacht. Dit wordt voor een deel veroorzaakt door lagere vraag vanuit onze klanten, maar ook door de achterblijvende OPI's. Er wordt door alle discipli nes hard gewerkt om een structurele verhoging van onze OPI's te realiseren. Dit is essentieel om meer stabiliteit in de organisatie te krijgen, te voldoen aan de vraag van onze klanten en om meer volume aan te trekken. Duurzaamheid Op een andere prioriteit, duurzaamheid, scoren we goed. We leveren prima prestaties als het gaat om waterverbruik, extractverlies en het gebruik van zonne- en windenergie. De zonnepanelen en de windmolen zorgen voor respectievelijk 2% en 8% van ons elektriciteitsverbruik. De toepassing van biogas van onze eigen afvalwaterzuivering is goed voor 11% van ons gasverbruik. We zijn druk bezig met plannen om biogas van de afvalwater zuivering van Waterschap Aa en Maas naar de brouwerij te transporteren. Dat is straks goed voor 20% van het gasverbruik. Ziekteverzuim Helaas is het ziekteverzuim nog steeds hoog, op dit moment gemiddeld 7,8%. Meer dan de helft is langdurig verzuim, dat is lastig op te lossen. Samen met de ARBO dienst en de verschillende afdelingen werken we gericht aan acties, die moeten resulteren in een structurele verlaging van het ziekteverzuim. Belangrijk is te zorgen dat iedereen fit is en ook blijft, waarbij gezonde voeding en beweging belangrijke thema's zijn. Ook hier speelt gedrag een rol. Het is ons gezamenlijke doel en verantwoordelijkheid om fit ons pensioen halen. Initiatieven zoals het hardloopgroepje bij de afdeling Brouwen, geven me ook een heel warm gevoel. Dit soort initiatieven zullen we altijd ondersteunen." Bram Teeuwen (26) is afgelopen augustus begonnen als Teamleider Productie in Zoeterwoude. Momenteel is hij in opleiding bij Rayon 5. Bram woont samen met zijn vriendin in IJmuiden. Door vijf vragen te beantwoorden, stelt hij zich voor. ZOETERWOUDE. Bram Teeuwen Mijn vorige werkgever: Joosten Projecten, een in maatwerk gespecialiseerd staalverwerkend bedrijf in Heemskerk. Beste eigenschap: doorzettingsvermogen. Wordt vrolijk van: het kijken naar een goede voetbalwedstrijd in een vol stadion. De beste film ooit: The Shawshank Redemption. Als ik vrij ben ga ik het liefst: sporten of motorrijden met vrienden. 'S-HERTOGENBOSCH. Tientallen medewerkers van de Bossche brouwerij namen begin september een kijkje bij de zonnepanelen op het dak van de brouwerij. Senior Engineer Eiectrotechniek Theo van der Steen en Dany de Zeeuw (Sales Directeur van Solar Access) gaven een rondleiding waarin ze van alles vertelden over de opzet van dit project en over de werking van zonne-energie, de opbrengst, et cetera. De 3.632 zonnepanelen leveren samen per jaar 855.000 kWh aan energie op. Dat is voldoende om de hele productie van Wieckse Witte in Nederland van stroom te voorzien. Doel van de bijeenkomst was de collega's te belonen voor hun inzet en betrokkenheid op het gebied van veiligheid. HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY [Tl]

HNL - Supply Nieuws | 2013 | | pagina 11