Brouwerij Zoeterwoude binnen zeven jaar klimaatneutraal DUURZAAMHEID De Zoeterwoudse brouwerij wil vóór 2020 klimaatneutraal zijn. Om dat te bereiken is HEINEKEN in Zoeterwoude onder de naam Groene Cirkels een samenwerkingsverband gestart met de Provincie Zuid-Holland en Alterra Wageningen UR. Op k juli werd de eerste conferentie gehouden in de Hooiberg. ZOETERWOUDE. Brouwerijmanager Godfried Meijer: "We hebben hier in Zoeterwoude veel verstand van bier brouwen, maar de brouwerij binnen zeven jaar geheel klimaatneutraal krijgen, kunnen we niet alleen. Vandaar dit samenwerkingsverband. Met Groene Cirkels willen we met duurzame ontwikkeling een voorbeeld realiseren voor de maatschappij van de toekomst. We koppelen de verduurzaming van de HEINEKEN brouwerij met de kennis van Alterra Wageningen UR aan de provinciale ambities rondom ruimte, water, mobiliteit en economie. Zo ontstaat een economisch krachtig bedrijf in een aantrekkelijke omgeving waarin het goed wonen, werken, ondernemen en recreëren is." Positie versterken Jan Kempers, Manager Sustainable Development: "De brouwerij in Zoeterwoude behoort tot de grootste brouwerijen van het HEINEKEN con cern en tot de grootste brouwerijen ter wereld. De exportactiviteit is essentieel voor het behoud van het bedrijf in deze omvang. Om deze positie in de toekomst te behouden en te versterken is het noodzakelijk om de brouwerij en haar ketens te verduurzamen. Onze visie is dat alleen bedrijven die duurzame ontwikkeling serieus nemen in de wereld, overeind zullen blijven. Het initiatief Groene Cirkels is dan ook onderdeel van HElNEKEN's wereldwijde duurzaamheidstrate gie Brewing a Better Future. Ons doel is in 2020 de groenste brouwer ter wereld te zijn. Groene Cirkels is een fantastische samenwerking om niet alleen onze eigen ambitie waar te maken, maar ook andere initiatieven, ideeën en ontwik kelingen een stimulans te geven, zodat niet alleen ons bedrijf daarvan profiteert, maar ook onze omgeving." Eerste stappen Godfried: "Ons doel in Zoeterwoude is om met windturbines, zonnepanelen en biogas, alle uit steenkool en gas opgewekte energie te vervangen vóór 2020. Een van de eerste stappen is het plaat sen van vier windturbines op het Zoeterwoudse brouwerijterrein. De turbines kunnen 43% van de huidige behoefte aan elektriciteit leveren. Dit gedeelte van Zuid-Holland behoort tot de winde- 10 HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY Godfriei

HNL - Supply Nieuws | 2013 | | pagina 10