'Rustig blijven is het beste advies' VEILIG WERKEN WERKEN Om op het gebied van veiligheid van elkaar te kunnen leren, besteden we in HNS Nieuws aandacht aan ongevallen met letsel. Dit keer doet Cees Tijssen (62), Operator Verpakken op Colonne 2/3 in Zoeterwoude zijn verhaal. Cees Tijssen wijst de plek aan waar hij zijn hoofd stootte. vervolgt Cees. "Het is niet alleen gevaarlijk omdat het laag is, het is er ook glad door baansmeer- zeep en er ligt vaak glas. Hier staan labels voor uit en we zijn vanuit het WPO op zoek naar de beste oplossing om veilig op de bewuste plek te komen. Het is moeilijk om die plek goed te beveiligen, de Colonne is ergens in 1995 neergezet en toen waren de veiligheidseisen minder streng. Vroeger liepen we er ook met meer mensen, twee of drie man, nu loop je er alleen. Maar het is absoluut geen rancune dat ik dit zeg. Niemand legt mij druk op om iets snel te doen, dat doe ik helemaal zelf. Als ik over die klus een half uur langer doe, zegt niemand daar iets over. In dit geval kwam alles samen op één moment. Een bumpcap had ik niet op, die is alleen verplicht bij revisies. Gelukkig heb ik altijd een eigen petje op omdat ik een kaal hoofd heb. Mensen kennen mij niet anders. Dat petje heeft me nu nog bescherming ge bracht. Mijn belangrijkste advies aan de collega's is: houd je rustig als er iets moet gebeuren. Wil je het te snel of te gehaast doen doordat je geïrriteerd bent, dan kan het mis gaan. Zelfs met mijn jarenlange werkervaring." ZOETERWOUDE. CeesTijs- sen: "Door nieuwe flestypen bleven flessen de afgelopen vijf, zes weken steeds omvallen op Colonne 2. Om daarbij te kunnen komen, moesten we steeds diep door de knieën onder een baan door die maar 1 meter 30 hoog is. Normaal moet je er één of twee keer per week onderdoor, nu meerdere keren per dag. Er zijn diverse acties uitgevoerd om tot oplossingen te komen. Op som mige plekken is dat gelukt, maar het zit nog niet op het niveau van de EB fles. Toen het voor de zoveelste keer mis ging met de flessen, raakte ik geïrriteerd en ging ik te gehaast onder de baan door. Zonder bumpcap. Ik stootte mijn hoofd. Ik merkte later pas dat het was gebeurd, het werd warm onder mijn pet en ik zag dat ik bloedde. Gelukkig hoefde ik niet naar een dokter of een ziekenhuis, ik ben gewoon op mijn werkplek geholpen door een BHV'er. Het hoefde niet te worden gehecht, er ging alleen een pleister op. Als je nu naar mijn hoofd kijkt, zie je er al bijna niets meer van." Rustig blijven "Van die plek weet iedereen dat het daar gevaarlijk is, ik ook," fêl HE1NEKEN NEDERLAND SUPPLY

HNL - Supply Nieuws | 2013 | | pagina 8