Een stadionverbod voor ACTIE Allround operator Ernst-Jan van Loenen kreeg 13 jaar geleden van heel dicht bij te maken met de ziekte kanker. Zijn partner Karin ging langs de rand van de afgrond, maar overleefde. Als voetballiefhebber en supporter van FC Den Bosch hoort Ernst-Jan nog in vele stadions in Nederland de naam van de vreselijke ziekte voorbijkomen. Als daar nou eens een stadionverbod voor kwam! HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY 5 Uitzwaaien Het concrete plan was om binnen 60 uur alle stadions aan te doen. Dat wil zeggen dat er 1.100 kilometers gefietst moest worden, deels overdag, maar ook deels 's nachts. Om dat te kunnen doen, sloeg Ernst-Jan fanatiek aan het trainen. In totaal trapte hi] zo'n 11.000 kilometers weg. Ernst jan: "De afstanden die ik aflegde werden langer en langer, soms fiets ik wel 500 kilo meter in één keer! Op 1 mei 2013 was dan de grote dag. Familie, vrienden en collega's kwamen me uitzwaaien bij de Sint-Jan, waar ik ook de zegen kreeg van pastoor Patrick Kuis. Ik start met de begeleiding van mijn fietsmaten van VIA WC, voluit Verstandig Is Anders Wieier Club. Ik doe als eerste Eindhoven aan, daarna volgen Maastricht, Sittard, Helmond en Oss. Onderweg krijg ik hartverwarmend veel hulp en begeleiding van vrienden en col lega's. Op weg naar Doetinchem gaat het flink fout met mijn knie. Onmetelijk veel paracetamol, massage, rust, het helpt allemaal geen zier. De medische begeleiding haalt mij na 350 km en na 15 uur van de weg af en verbiedt me verder te fietsen. Iedereen wil echter door langs de resterende clubs die ons nog willen ontvangen. En dus gaan we nog per auto langs Emmen, Almere, kanker' 'S-HERTOGENBOSCH. De wens voetbalstadions vrij te maken van ziekelijke spreekkoren begint bij een flink stukje woede en onbegrip. Ernst-Jan: "Ik snap werkelijk niet hoe mensen elkaar deze verschrikkelijke ziekte kunnen toewensen. En het gebeurt iedere wedstrijd weer. Afgelopen zomer kon ik het echt niet meer aanhoren en besloot 'nu is het genoeg geweest!'. Doordat ik naast voetbal ook een passie heb voor wielrennen, ontstond het idee een fietstocht te maken langs alle stadions waar ik ook als FC Den Bosch supporter kom, de stadions van de Eerste Divisie. Met een groep vrienden heb ik het plan uitgewerkt. Bij het benaderen van clubs bleek de voorzitter van FC Dordrecht voor ons een enorme aanjager. Hij regelde binnen 48 uur alle contacten. Van die clubs verwachtten wij een concrete bijdrage, namelijk een shirt met de handtekeningen van alle selectiespelers. Ook wilden we dat die spelers dit thema onder de aandacht gingen brengen van hun supporters. We vroegen ook een financiële bijdrage voor de KWF Kankerbestrijding en als het even kon wat lokale publici teit voor ons goede doel." Volendam, Rotterdam (Sparta én Excelsior) en Dordrecht. De tocht eindigt in het stadion van FC Den Bosch, waar ons team als helden worden ontvangen. Of de actie zin heeft gehad? Jazeker, we hebben veel geld opgehaald, maar het belangrijkste is dat we mensen aan het denken hebben gezet. Hopelijk denken ze voortaan twee keer na voordat ze het woord roepen als scheldwoord."

HNL - Supply Nieuws | 2013 | | pagina 5