geeft power aan HNS Vis Tijdens de Leiderschapsdag van 11 juni 2012 werd duidelijk dat samenwerking tussen afdelingen een belangrijke sleutel is bij het realiseren van de HNS Visie 2015. In HNS Nieuws vind je daarom een serie artikelen over hoe afdelin gen succesvol samenwerken. Deze keer aandacht voor een groep technici uit diverse Supply onderdelen, die al sinds 1985 twee keer per jaar bij elkaar komt om informatie uit te wisselen. Anno nu blijkt dit initiatief naadloos aan te sluiten bij de HNS Visie 2015. Veiligheid technici 'S-HERTOGENBOSCH. Senior Engineer Elektrotechniek Theo van der Steen van de Bossche brouwerij is nu 15 jaar lid van deze groep. "Het initiatief is ooit genomen door col lega's die inmiddels al een tijdje met pensioen zijn. Blijkbaar was het een gouden formule, want we leren op deze manier nog steeds van elkaar. 'We', dat zijn technische specialisten van de drie brouwerijen, Vrumona en Group Supply Chain. Waar we het zoal over hebben? Over alle techni sche processen die met de brouwerij en de logistieke keten te maken hebben. We praten over werkelijk alles dat met de techniek van onze machines te maken heeft; denk aan instrumentatietechniek, aan frequentie regelaars, et cetera. We wisselen ervaring en kennis uit over nieuwe technieken of nieuwe ma chines. Hoe werkt dat bij jullie? Hoe lossen jullie dit soort problemen op? Ook normen en standaarden staan vast op de agenda," aldus Theo. Van elkaar leren is al die tijd dé reden om bij elkaar te komen, volgens Wim Arkensteijn, Senior Engineer Elektro Instrumentation op de brouwerij in Zoeterwoude. Wim: "In ons groepje zitten allemaal mensen met passie voor techniek. Recent hebben we ge sproken over de veiligheid van machi nes. Dat had te maken met een nieuwe norm en een inspectieronde door de Tüv bij alle OpCo's binnen Europa. We wilden samen helder maken wat de nieuwe norm voor ons betekent en met elkaar één lijn uitstippelen over de wijze waarop we de veiligheid van machines gaan inventariseren. Alleen als je dat op dezelfde manier doet, kun je straks ook de resultaten met elkaar vergelijken. Resultaat van onze discussies is dat we een interne [~8~1 HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY

HNL - Supply Nieuws | 2013 | | pagina 8