'Zorgen dat collega's hun hoofd niet stoten' VEILIG WERKEN WERKEN Om op het gebied van veiligheid van elkaar te kunnen leren, besteden we in HNS Nieuws aandacht aan incidenten en ongevallen met letsel. Dit keer doet Rob Vermeulen, Specialist Operator op Colonne 8, zijn verhaal over een incident. 'S-HERTOGENBOSCH. Rob startte zijn vroege dienst op 26 maart jl. op ongelukkige wijze. Bezig met een routi nehandeling kwam het in hem op niet de geëigende doorgang onder de flessenlijn door te nemen, maar een 'sluiproute'. Gevolg: een flinke wond op zijn hoofd. Rob wil graag zijn verhaal doen zodat collega's hiervan kunnen leren. Die lijn past helemaal bij de oproep die Willem de Jonge deed tijdens de Leiderschaps bijeenkomst en de DT Roadshows. Hij memoreerde nog eens de doelstelling om het aantal ongevallen binnen HNS terug te brengen tot 0. Hij riep mensen ook op om actief te communiceren over ongevallen, incidenten en bijna- ongevallen. Immers, veilig werken doe je voor jezelf, maar óók voor je collega's. Even snel bukken Rob: "Die ochtend had ik vroege dienst. Zoals ik al jaren gewend ben te doen, start je de dienst met het ophangen van de pasteurklokken in de pasteur. Het is een routinematige handeling waarbij je de pasteur van 8A kunt bereiken via de doorgang onder de flessenlijn. Ik besloot echter een sluiproute te nemen. Dat had ik eerlijk gezegd ook wel eens eerder gedaan, een kwestie van even bukken en je hebt 0,1 seconde tijdwinst. Maar niet deze keer. Wat ik niet verwacht had, was dat de situatie op deze plek inmiddels wat veranderd was. Doordat er nu enkele lekbakken aan de stalen reling hingen, bukte ik dit keer niet diep genoeg. Ik kwam vol met mijn hoofd tegen een scherpe rand, waardoor ik stevig begon te bloeden. De wond moest ook echt in het ziekenhuis worden gehecht." Aanpassingen Gelukkig kon Rob diezelfde dag wel weer aan het werk. Rob: "Bij de Poort moest ik nog wel een ongevallenrapport invullen. Terug op de afdeling idem dito, daarnaast nog een 5xWhy. In die zin zet je wel wat in gang, niet alleen voor jezelf, maar ook om te zorgen dat collega's hun hoofd niet ook gaan stoten. Inmiddels hebben we de situatie goed bekeken en een aantal aanpassingen gedaan, zoals een hekwerk geplaatst en met bestic- kering de scherpe randen gemarkeerd. De sluiproute is afgesloten. Zelfben ik er sinds het ongeval veel bewuster mee bezig als ik ergens moet bukken. Je moet hier nogal eens onder een lijn doorlopen, ik ga daar nu heel alert mee om." Rob Vermeulen: "Zelf ben ik er sinds het incident veel bewuster mee bezig als ik ergens moet bukken." 6l HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY

HNL - Supply Nieuws | 2013 | | pagina 6