Goed gereedschap en echte vakmensen dSSBiSb VERPAKKEN Met de komst van de 355K2 en de Sol fles was het nodig om op Colonne 3 in Zoeterwoude het flessentransport van de depalletizer naar de vullers aan te passen. Een hele klus, die dankzij goed gereedschap en echte vakmensen binnen één dag werd uitgevoerd. ZOETERWOUDE. Alle export- lijnen in Zoeterwoude zijn in een periode van circa 22 weken omge bouwd voor de introductie van de 355K2 fles. Het was voornamelijk een zaak van nieuwe wisseldelen en software, maar op Colonne 3 moest ook het flessentransport van de depalletiser naar de vullers worden aangepast. Bij de introductie van de 330K2 fles bleek al dat dat erg kritisch is voor omgevallen flessen, met als gevolg veel korte stops op de vullers en een negatieve invloed op het rendement (OPI). Bij de bouw van een nieuwe colonne, zoals onlangs bij Colonne 11wordt altijd goed nagedacht over de volgorde van montage. Bij een bestaande colonne is de beschikbare ruimte om met machines en/of flessenbanen te manoeuvreren namelijk vaak zeer beperkt. Met de komst van de 355K2 en de Sol fles besloten we het traject te verbeteren. Op Colonne 3 was er tijdens de introductie van de Sol fles gele genheid om het flessentransport te installeren. Buitenfirma's Van Uitert en Wagenborg maakten samen met de montageleiders een gedetailleerd plan voor de demontage en de montage van de genoemde flessenbanen. Het was niet eenvoudig voor de leveran cier en voor montageleiders Ed Evenhuis en Jan Verweij om het op een veilige en snelle manier uit te voeren. Dat goed gereedschap en echte vakmensen in deze situaties onontbeerlijk zijn, bleek maar weer. In één dag werd deze klus veilig en efficiënt uitgevoerd! Er werd een speciale kraan ingezet die vanuit één positie alle locaties op de colonne kon bedienen. De speelruimte tussen het plafond en de besturingskasten was op een locatie niet meer dan 10 cm' (zie foto), en dat over een reikwijdte van circa 10 meter. Dan noem ik nog eens vakwerk! Uiteindelijk liep de planning geen vertraging op. Frans van der Vliet, Projectmanager Technische Dienst - Projectenbureau HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY

HNL - Supply Nieuws | 2013 | | pagina 15