Begeleiding voor Functiehuis Verpakken en CS&L HNS VISIE 2015 kostenniveau is goed, alleen nog iets te hoog door eenmalige kosten. Als we de kosten verder omlaag brengen, blijven we competitief." Complimenten Willem de Jonge was zeer tevreden over de implementatie van TPM binnen de brouwerijen en CS&L: "De Bronze Award, die de brouwerij Den Bosch al eerder ontving, was ook voor Zoeterwoude hard nodig. Uit feedback van de auditoren bleek niet alleen dat het behalen van de Bronze Award een grote stap was voor Zoeterwoude, de brouwerij is samen met Den Bosch nu zelfs één van de voor lopers. Ook Brand Bierbrouwerij gaat dit jaar op voor de Bronze Award, mijn complimenten! De volgende stap is dat we met vijf brouwerijen gezamenlijk op gaan voor de Silver Award: Zoeterwoude, Den Bosch, Sevilla en Valencia (Spanje), en Massafra (Italië)." Complimenten waren er ook voor de da gelijkse inzet van de HNS collega's. Wil lem: "Petje af voor al het werk dat wordt verricht! leder team binnen HNS mag daar trots op zijn. Bij iedere NPI wordt de druk op de organisatie opgevoerd en dat is niet altijd makkelijk. Bij Brand Bier brouwerij hebben gepensioneerde col lega's het bijvoorbeeld mogelijk gemaakt om tijdelijk op te schalen van de reguliere drie ploegen naar vijf ploegen!" Mobiliseren van mensen Later die ochtend spraken leidinggeven den in groepssessies met elkaar over het mobiliseren van mensen. Hoe doe je dat, waar loop je bij je eigen team tegenaan en hoe kunnen we binnen HNS van eikaars ervaringen leren? Bij iedere sessie zat een MT HNS lid die zijn of haar ervaringen op dat gebied deelde. De gesprekken gingen over gedrag, competenties, sa menwerken, ondernemerschap, tijdnood en het effect van NPI-druk. De collega's deelden veel tips en goede ideeën met elkaar. De na afloop ingevulde enquête maakte duidelijk dat de collega's het delen van persoonlijke ervaringen heel zinvol en praktisch hadden gevonden. De bijeenkomst werd met een goede 8 gewaardeerd. De invoering van het Functiehuis Verpakken en CS&L in Den Bosch en Zoeterwoude moet bijdragen aan de realisatie van de HNS Visie 2015. Door veranderingen op het gebied van TPM, techniek, technologie en automatisering zijn er nieuwe functie profielen en opleidingsplannen ontwikkeld voor operators. Begeleidingscommissies leiden dit proces in goede banen. Nieuwe functieprofielen voor operators Verpakken waren no dig omdat er in de oude profielen onvoldoende focus was op con tinu verbeteren en leren, en het elimineren van verliezen. Door invoering van het Functiehuis is er ook ruimte ontstaan voor operators met potentie om één of zelfs twee niveaus te promove ren. De sollicitatieprocedure voor beide brouwerijen is in volle gang. De oude functieprofielen bij CS&L voldeden niet meer door de automatisering en mechani sering van de afgelopen jaren, en de integratie van de deelgebieden Inbound, Export en Binnen land. In het nieuwe Functiehuis worden de medewerkers zodanig opgeleid dat zij inzetbaar zijn op meerdere deelgebieden. Ook wordt voor sommige functiepro fielen een hoger opleidings(WEB) niveau verwacht. Begeleidingscommissies Bovenstaande vergt inspanning van iedereen, maar vooral van de operators Verpakken en CS&L. Mochten er knelpunten ontstaan, dan wordt dit in goede banen geleid door de Begeleidingscom missies CS&L, Zoeterwoude en Den Bosch. De commissies adviseren de bestuurder van HNS over het oplossen van knelpunten en bieden ondersteuning in indi viduele situaties. De bestuurder van HNS besluit over te nemen vervolgstappen. De commissies bestaan uit vertegenwoordigers van management, productie, HR, Opleidingen en de OC's (medezeg genschap). Natalie van der Pas, Begeleidingscommissie Den Bosch (073-6209605): "Doordat de leden van de Begeleidingscommissie allemaal vanuit een andere invalshoek betrokken zijn bij de realisatie van het Functiehuis Verpakken, hebben we een goed beeld van wat er speelt en kunnen we heel concreet acties benoemen om mogelijke knelpunten op te lossen." Fleur Pernet, Begeleidingscommissie Zoeterwoude (071-5457089): "In onze commissie is bijvoorbeeld besproken dat praktijk 0-metingen op bepaalde werkgebieden niet konden worden gedaan door gebrek aan resources. Binnen een paar weken lag er een goed plan en is er een afspraak met en commitment van het management om dit goed op te lossen." Marlou Brunninkhuis, Begeleidingscommissie CS&L (071-5457605): "We staan regelmatig stil bij de mooie resultaten die door de medewerkers worden behaald op het gebied van opleidingen. De samenwerking tussen OR/OC, management en HR is positief, constructief en kritisch. Iedereen houdt elkaar scherp en probeert het Functiehuis CS&L zo goed mogelijk te laten verlopen." Fleb je vragen, opmerkingen, suggesties of knelpunten te melden? Bel dan met de bovenstaande contactpersonen van de Begeleidingscommissies. HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY

HNL - Supply Nieuws | 2013 | | pagina 13