is ook mijn persoonlijke drijfveer AFSCHEID Paul Bleijs nam op 8 februari afscheid van HEINEKEN 's-Hertogenbosch. HNS Nieuws spreekt Paul precies 10 dagen voordat hij het vliegtuig pakt naar zijn nieuwe domicilie, Ho Chi Minh Stad in Vietnam. Heinekeri Verandering V.l.n.r.: Maartje Kapti Meriam van den Hurl Margreet van de Ven /liranda Maurix, Bleijs, Doreth Vugts, De uitstraling is die van 'alles onder controle, klaar voor de volgende klus'. Paul: "Ja, zo voelt het ook. Mijn opvolger, Pieter van der Meulen, loopt nu al enkele weken met me mee, dat werkt heel gemakkelijk. Verder heb ik een fantastisch managementteam naast me, dat zorgt dat ik de Bossche brouwerij ook met een gerust hart achter me laat. Dankzij dit team heb ik me de afgelopen jaren kunnen richten op de maatschappelijke rol van onze brouwerij: duurzaamheid, stimulering van onderwijs en arbeids markt. Aan al die aspecten heb ik heel veel energie besteed. Leuk om te doen, vooral heel zinvol om te doen. We zijn er niet alleen om hectoliters te verkopen, we staan midden in de samenleving en nemen daar dus ook onze verantwoordelijkheid," Vandaag heeft Paul zijn kasten leeg gemaakt, zijn dagelijkse rondje over de brouwerij gemaakt. Het zijn kleine rustpunten in een verder bomvolle agenda met veel afscheidsmomenten, een lezing, een studiebezoek aan Lissabon en drie dagen TPM Global Supply Chain audit. Paul: "We orga niseren hier veel met een fantastisch team, die samenwerking en die dyna mische sfeer ga ik enorm missen." In 6,5 jaar Den Bosch is het de brou werij zakelijk gezien voordewind gegaan. Paul: "We hebben mooie stappen kunnen zetten op het gebied van kwaliteitsverbetering en de introductie van steeds weer nieuwe producten. 2012 was wat dat betreft nog best een moeilijk jaar, met veel reorganisaties en complexe nieuwe producten zoals Desperados. Maar al met al staan we goed voorgesorteerd op HNS Visie 2015. Het enige waar ik niet tevreden over ben is dat het ons nog niet gelukt is op 0 ongevallen met verzuim te komen. Het hoogtepunt? Dat is zo lastig. Zonder al dat andere moois tekort te willen doen, maar ik heb enorm genoten van het feest ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van onze brouwerij. Een onvoorstel baar feest, waarbij we op het mooiste plein van het land die prachtige Sint-Janskathedraal helemaal in het groen gezet hebben. Als ik dat beeld terughaal, word ik op slag weer vrolijk en trots tegelijk," Het afscheid voelt dus dubbel. Loslaten is lastig, maar onlosmakelijk verbonden met Paul's carrière binnen HEINEKEN. Paul: "We hebben thuis een cultuur van continue veran dering, dat is ook mijn eigen grote drijfveer. Toen ik hier als brouwe- rijmanager begon, wist ik dat er een grote kans was dat er na 3 of 4 jaar een nieuwe uitdaging op je wacht. Het is 6,5 jaar geworden. Nu dient die nieuwe uitdaging zich aan, het naar een hoger niveau tillen van onze 5 brouwerijen in Vietnam. Ik ken het land, ik werkte er eerder al van 2000 tot 2003. Toen ik er wegging, hadden we er 2 brouwerijen die samen net geen 2 miljoen hectoliter deden. Nu heeft HEINEKEN er 5 brouwerijen die al 4 keer zoveel doen. 7,7 miljoen hec toliter. En we willen verder groeien." Terwijl Paul dit vertelt, haalt hij de calculator erbij om te controleren of de genoemde cijfers kloppen. Type rende actie voor een man die graag precies weet waar hij voor gaat. Paul: "Ja, dat klopt wel. Wat me ook enorm in Vietnam aantrekt, is dat het een groeimarkt is, 60% van de mensen is jonger dan 21 jaar, de koopkracht stijgt, zo ook de bierconsumptie. HEINEKEN is er een ongelooflijk sterk merk. net als Tiger trouwens." Paul's gezin, dat bij eerdere carriè restappen naar Ierland, Vietnam, Brazilië en Frankrijk trouw volgde, gaat dit keer niet mee. Paul: "Nee. mijn vrouw heeft het hier enorm naar haar zin. Ze heeft een heel goed eigen netwerk opgebouwd met leuke activiteiten. Datzelfde geldt voor onze twee nog thuiswonende dochters. Het betekent dat ik om de 5 weken een week naar huis kom. Een heel andere balans, waar we ongetwijfeld ook weer onze weg in vinden." HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY [T]

HNL - Supply Nieuws | 2013 | | pagina 9