flinke uitdaging voor CS&L Zoeteiw K2 FLES De introductie van de nieuwe, groene binnenlandfles heeft een grote impact op CS&L. Naast parkeerterrein P4 in Zoeterwoude is een grote, witte tent verrezen die onderdak biedt aan twee sorteerlijnen. Logistieke inhuurkrachten zullen daar de komende tijd flessen gaan sorteren. J ZOETERWOUDE. Projectleider Wouter Potman legt uit: "In week 10 staan de kratten met nieuwe, groene retourflessen op de winkelvloer. In de tussentijd komen er oude, bruine flessen terug naar de brouwerijen. Het deel dat niet meer wordt gebruikt voor de productie van Heineken in bruine fles, moet worden onderschept om de kratten leeg te krijgen voor de productie met de nieuwe binnenland- fles. Daarnaast komen er na week 10 zowel bruine als groene flessen retour. De oude, bruine Heineken retour flessen worden deels hergebruikt en handmatig overgezet in Amstel, Brand en Display kratten. De flessen die niet kunnen worden hergebruikt, worden door een zogenoemde krat- tenkantelaar gehaald, gestort, en als glasscherven verkocht. Voor heel HNS wordt dit centraal georganiseerd in de speciaal daarvoor opgezette tent in Zoeterwoude. Dat Den Bosch de flessen niet zelf sorteert, is voor HNS goedkoper en qua beheerslast veel aantrekkelijker. De bestaande Heine ken krat blijft. Daarvan gaan we wel de 10% slechtste kratten handmatig verwijderen, bijvoorbeeld kratten met een beschadigde buitenkant of een slecht herkenbaar Heineken logo. Ook dat gebeurt centraal in Zoeterwoude." Flinke uitdaging "Al met al is het een flinke uitdaging voor ons," zegt Wouter. "Het lange en ingewikkelde traject begon al afgelo pen voorjaar met de vorming van het projectteam. Ik ben de projectleider, Rob Robbers is verantwoordelijk voor de gehele inkoop van de tent en de benodigde apparatuur, Ger Pothuizen voor al het rijdend materieel in en rondom de tent, en Henk van Breugel stuurt het hele logistieke proces ope rationeel aan. We begonnen met het nadenken over allerlei scenario's. Op Het projectteam vlnr: Henk van Breugel, Rob Robbers, Ger Pothuizen en Wouter Potman. BlraHHIfflg HEINEKEN NEDERLAND SUPPLY

HNL - Supply Nieuws | 2013 | | pagina 10